banner2

İhsan Aktaş açıkladı! Altılı Masa'ya seçim anketlerinden kötü haber: Tabanları liderlerine güvenmiyor

14 Mayıs seçimlerine çok az bir süre kalırken anket çalışmaları da hız kesmeden devam ediyor. Kamuoyu Araştırmacısı İhsan Aktaş deprem sonrası yapılan son anket çalışmalarının sonuçlarını açıkladı. İhsan Aktaş Altılı Masa'ya yönelik çarpıcı rakamlar verirken, AK Parti'nin son oy oranının kaç olduğunu da belirtti. Peki son seçim anketlerinde sonuçlar ne?

Gündem 19.03.2023, 19:47 19.03.2023, 23:06
Abone ol
İhsan Aktaş açıkladı! Altılı Masa'ya seçim anketlerinden kötü haber: Tabanları liderlerine güvenmiyor

14 Mayıs 2023 seçimlerine artık sayılı günler kalırken yapılan anket çalışmalarıda yakından takip ediliyor. Seçimlerin ilk turda mı yoksa ikinci turda mı tamamlanacağı merak konusu olurken son anket sonuçlarını İhsan Aktaş açıkladı. 


"KIYMETLİ BİR ANKET"

İhsan Aktaş, "Depremden sonra Türkiye genelinde bir araştırma yaptık. Sadece depremzede vatandaşlara değil ülkenin farklı bölgelerindeki vatandaşları da çalışmamıza dahil ettik. Bu yüzden çok kıymetli bir anketti. Yaptığımız çalışmada tüm veriler hükümetin lehine sonuçlandı." dedi. 

İŞTE O SORULAR VE YANITLAR

İhsan Aktaş anket sonuçlarına ilişkin şunları söyledi; 

Devletin yaptığı "Depremzedeler arasında ailesinde hayatını kaybeden kişilere yardım yapılacak" açıklamasını sorduk. Yüzde 70 oranında "yardım yapılır" çıktı.

"Arama kurtarma faaliyetlerinde hükümeti nasıl değerlendiriyorsunuz?" diye sorduğumuzda yüzde 63 gibi olumlu bir rakam var.

"Erdoğan'ın 1 yıl içinde konutları teslim etme sözüne inanıyor musunuz?" sorusuna ise yüzde 61 oranında evet oyu verildi.

MUHALEFETİN TABANI PARTİLERİNE GÜVENMİYOR 

Hastaların tedavisi ve gerekli anlarda helikopter ve uçaklarla tahliyesi konusunda ise vatandaşların 82'si memnun.

Benzer bir afet döneminde muhalefet partisi yaşananlarla baş edebilir miydi? sorusuna ise verilen yanıtların yüzde 65'i hayır. Muhalefet partilerinin tabanı partilerine güvenmiyor.

AK PARTİ'NİN OYLARI YÜKSELDİ 

AK Parti'nin oy oranı 10 gün öncesine göre yüzde 1 oranında yükseldi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!