banner2

Güney Kıbrıs'tan gerilimi tırmandıracak hamle! Askeri eğitime başladılar

Kıbrıs’ta gerilim siyaseti izleyen Güney Kıbrıs Rum yönetiminden yeni bri skandal hareket geldi. Rum yönetimi bu kez papazlara ağır silahlarla askeri eğitim verdi. Atış eğitiminde başarılı olan papazlar ın kiliseden ödül aldığı da görülüyor.

Gündem 11.02.2022, 08:57 11.02.2022, 12:32
Abone ol

Yunanistan ile birlikte Doğu Akdeniz’de gerilim üreten ülkelerden biri olan Güney Kıbrıs’ta yeni bir skandal ortaya çıktı. KKTC’ye yönelik provokatif adımlarına son vermeyen Rum yönetiminin son olarak papazları silahlandırdığı ve askeri eğitim verdiği ortaya çıktı.

PAPAZALARA ASKERİ EĞİTİM

Cyprus Mail gazetesinin haberine göre Rum Ulusal Muhafız güçlerinin, Güney Kıbrıs’ta ortodoks papazlara, tabanca, otomatik ve ağır silahlarla askeri eğitim verdiği belirtildi.

KİLİSEDE ÖDÜL ALDILAR

Yayınlanan kayıtlarda, Ortodoks papazlardan birinin, askeri araç üzerinden ağır makinalı silahla atış talimi yaptığı görülüyor. Atış eğitiminde başarılı olan papazlar tatbikat sahasına yakın bölgede bulunan bir kilisede de ödül verildiği belirtildi.

Görüntüler, Rumların Kıbrıs’ta Türkleri hedef alan saldırgan ve tacizkar politikalarından vazgeçmediğini bir kez daha ortaya koydu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!