banner2

Gözler Kabine Toplantısı'nda! Masada kritik başlıklar var

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Eylül ayının son Kabine Toplantısı için bugün Beştepe'de bakanları topladı. Toplantının ana gündemi ekonomide atılan adımlar olacak. İşte kabine toplantısında masaya yatırılacak diğer konular...

Gündem 26.09.2022, 14:35 26.09.2022, 17:22
Abone ol
Gözler Kabine Toplantısı'nda! Masada kritik başlıklar var

Yurtdışı seyahatlerini tamamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, dönüşünün ardından bu hafta Beştepe'de Cumhurbaşkanlığı kabinesini topladı. Saat 14.30'da başlayan toplantının ana gündem maddesi ekonomi olacak. Kabine Toplantısı'nda faiz indirim kararı, ekonomide atılacak adımlar, sosyal destekler, terörle mücadele gibi birçok konu ele alınacak.

ANA GÜNDEM EKONOMİ

Gündemin bir numaralı maddesi ekonomi olacak. Geçtiğimiz hafta Merkez Bankası'nın attığı politika faiz indirimi adımı ve ekonomideki yansımaları değerlendirilecek. Enflasyonla mücadele noktasında atılacak adımlar, dar gelirliye verilecek destekler de toplantıda ele alınacak. Aile destek paketi adı altında sosyal yardımların kapsamının genişletilmesi planlanıyor. Bu doğrultuda Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Aile Bakanlığı'nın çalışması var. Bu çalışma masaya yatırılacak.

UCUZ SOSYAL KONUT PROJESİ

Cumhuriyet tarihinin en ucuz sosyal konut projesinde son durum bakanların gündeminde olacak. Yapılacak olan bilgilendirme ve alınacak kararlar sonrası yeni aile destek paketinin detaylarını Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması bekleniyor.

EYT'LİLER İÇİN YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMALAR

Sözleşmeli ve taşeron işçilerin durumuna ilişkin değerlendirme de kabine toplantısında gündeme gelecek. Emeklilikte yaşa takılanlar hakkındaki çalışma ile birlikte tüm bu çerçevedeki vatandaşların durumu değerlendirilecek.

RUS TURİSTLERİN KULLANDIĞI KARTLAR

Rus turistlerin Türkiye'de kullandıkları kartlarla ilgili Avrupa Birliği'nin yaptırım adım ve çağrıları sonrasında Rus turistlerin mağdur olmamaları için hangi adımların atılacağı değerlendirilecek.

ERDOĞAN AÇIKLAMA YAPACAK

Ayrıca toplantıda iç ve dış politikanın yanı sıra terörle mücadele konusu da ele alınacak. Kabine'de, Rusya-Ukrayna savaşı ve Ege'de Yunanistan ile yaşanan gerilimin de gündemde olması bekleniyor. Toplantının ardından Erdoğan açıklama yapacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!