Fazıl Say'ın İmamoğlu paylaşımına MHP'den sert tepki: Nasıl öteceğini iyi bil

Dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say, İBB Başkanı İmamoğlu'nu savunmak adına Twitter'dan fotoğraf paylaşım MHP lideri Bahçeli ile dalga geçti. MHP'den Fazıl Say'a tepki gelirken 'Sen sen ol, nasıl öteceğini iyi bil.' şeklinde açıklama yapıldı.

Gündem 26.01.2022, 11:25 26.01.2022, 13:00
Abone ol
Fazıl Say'ın İmamoğlu paylaşımına MHP'den sert tepki: Nasıl öteceğini iyi bil

İstanbul'da birkaç gündür devam eden yoğun kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkilerken insanlar saatlerce yollarda mahsur kaldı. Meteolorloji'nin günler öncesinde yaptığı uyarılara rağmen yeterli önlemi almayan CHP'li İBB yönetimi, deyim yerindeyse çuvalladı İstanbul halkına kar esareti yaşattı.

TEPKİ GELDİ FOTOĞRAFI DOĞRULADI

İstanbullu vatandaşların çile çektiği saatlerde balık restoranında rakı-balık keyfi yapan İmamoğlu, sosyal medyada büyük tepki çekti. Restoranda çekilen görüntünün gerçek olmadığını iddia edilirken İmamoğlu'ndan doğrulama geldi.

'FOTOĞRAFI ÇEKEN DE BAHÇELİ'DİR'

Ünlü piyanist Fazıl Say ise konuya farklı bir açıdan yaklaşarak sosyal medya hesabı Twitter'dan İmamoğlu çifti ile daha önceden çekilmiş bir fotoğrafını paylaştı. Fazıl Say, yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı; "Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun dün gece bir restoranda görüldüğü yanlış haberdir. İşin gerçeği şudur; bu 4 kişi dün bütün gece diskoda çılgınlar gibi dans etmiş ve içmiş eğlenmiştir. Fotoğrafı çeken kişi de Devlet Bahçeli’dir! Salvador Dali’nin de selamları var!"

SAY'DAN KOMİK AÇIKLAMA

İBB Başkanı İmamoğlu'nun balıkçıda gittiği yemeğin doğru olduğu ispatlanınca Fazıl Say'ın sessizliği konuşulmuştu. Say,attığı twitte şunları söyledi:

''New York'a yeni taşınmıştım. 1996 kışı. O günler, orada olanlar hatırlayacaktır o kışı. 2-3 gün kesintisiz kar yağmış, ardından dondurucu soğuklar başlamıştı. Haftalarca hayat durmuş, yolların hepsinin açılması günlerce sürmüştü. Bu New York'da da böyle. Doğrusu; Önemli olan 'gayret'.''

MHP'DEN TEPKİ: NASIL ÖTECEĞİNİ İYİ BİL

Fazıl Say'ın paylaşımı MHP tarafından tepkiyle karşılandı. MHP’nin Medya, Tanıtım ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Fazıl Say’a yanıtında şu ifadeleri kullandı:

1-İcra ettiği sanatıyla meşgul olmasının kendisi ve camiası açısından daha faydalı olacak bir piyanistin, komiklikten öte lüzumsuz ve hadsiz beyanlarla siyasi yorumlarda bulunmaya kalkması Mesnevi’de hikayesi anlatılan tezeğe saplanmış, kuyruğu kalkık fareyi akıllara getiriyor.

2-Böyle olunca bu piyanistin, piyonist bir edayla Sayın Genel Başkanımıza dil uzatmaya yeltenmesi yerli yersiz öten horozları susturmak için bir parça yağ ile olan imtihanlarına varan akıbetlerini de hatırlatıyor.

3-Fazıl Say, bu yüzden sen sen ol, nasıl öteceğini iyi bil! Yoksa Maazallah sesim çıksın diye uğraşırken, o sesin başkaca ayıplarını ortaya dökmesin. Sanatçısın, sanatınla kal…

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!