banner2

Erdoğan'a oy verenlere hakaret eden Kılıçdaroğlu'na Ömer Çelik'ten tepki: 27 Mayıs kafası budur!

8'li Masa'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı bir canlı yayında seçimlerle akıl almaz açıklamalarda bulundu. Her vatandaşın oy kullanma vazifesini ve seçim hakkını hiçe sayan Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a oy verecek seçmene yönelik, 'Yapmayın, etmeyin, günaha girmeyin. Ahlaklı, erdemli olmalı herkes' dedi. Kılıçdaroğlu'nun bu açıklamalarına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten tepki geldi.

Gündem 27.05.2023, 17:32 27.05.2023, 18:26
Abone ol
Erdoğan'a oy verenlere hakaret eden Kılıçdaroğlu'na Ömer Çelik'ten tepki: 27 Mayıs kafası budur!

Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı bir canlı yayında seçimlerle ilgili olarak, Erdoğan'a oy verecek seçmene yönelik, 'Yapmayın, etmeyin, günaha girmeyin. Ahlaklı, erdemli olmalı herkes' dedi. Kılıçdaroğlu'nun halkın iradesini sayarcasına yaptığı açıkmaya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten tepki geldi.

"YASSIADA ZİHNİYETİ BUDUR"

Çelik, 27 Mayıs 1960 darbesine ilişkin, 'Bu zihniyeti savunanlar, millet iradesini gasp ederek bu ülkeye büyük zararlar verdiler. Kendini milletin üstünde gören bu zihniyetle mücadele etmeye devam ediyoruz.' ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a oy verenleri 'ahlaksızlıkla' suçlayan Kılıçdaroğlu'na da tepki gösteren Çelik, 'Kendine oy vermeyen herkesi linç etmeye çalışıyor. İşte Yassıada zihniyeti budur. İşte 27 Mayıs kafası budur' dedi.

"BÜTÜN KÖTÜLÜKLERİN KAPISINI AÇTI"

Ömer Çelik, 27 Mayıs 1960 darbesinin yıl dönümü dolayısıyla sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, darbenin Türkiye'de millet iradesine karşı bütün kötülüklerin kapısını açtığını belirtti.Darbeden sonra, kötülüklerin Yassıada zihniyetiyle sistematik olarak devam ettirildiğini vurgulayan Çelik, şunları kaydetti: "Bu zihniyeti savunanlar, millet iradesini gasp ederek bu ülkeye büyük zararlar verdiler. Kendini milletin üstünde gören bu zihniyetle mücadele etmeye devam ediyoruz. Şehit Başbakanımız Adnan Menderes ile bakanlarımız Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan'ı rahmetle anıyoruz."

"İŞTE 27 MAYIS KAFASI BUDUR"

8'li Masa'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı bir canlı yayında akıl almaz açıklamalarda bulundu. Her vatandaşın oy kullanma vazifesini ve seçim hakkını hiçe sayan Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a oy verecek seçmene yönelik, 'Yapmayın, etmeyin, günaha girmeyin. Ahlaklı, erdemli olmalı herkes' diyerek 'ahlaksızla' itham etti.Ömer Çelik, Kılıçdaroğlu'nun sözlerine tepki göstererek "Kendine oy vermeyen herkesi linç etmeye çalışıyor. İşte Yassıada zihniyeti budur. İşte 27 Mayıs kafası budur" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!