Yandex Metrica

Emine Erdoğan, BM Genel Sekreterliğinin özel davetlisi olarak New York’a geldi!

Emine Erdoğan, BM Genel Sekreterliğinin özel davetlisi olarak New York’a geldi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreterliğinin özel davetlisi olarak bulunduğu New York’ta Türkevi’ne geldi.

Gündem

23.01.2024, 20:38

Emine Erdoğan, Türk Hava Yollarının TK 3 sayılı tarifeli uçağında, beraberinde kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar ve torunu Aybike Bayraktar'la seyahat etti. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da BM'deki 30 Mart Uluslararası Sıfır Atık Günü özel oturumuna katılım için aynı uçakla New York'a geldi.

Son dakika... Resmi Gazete'de yayımlandı: İşte yeni bakanlar Son dakika... Resmi Gazete'de yayımlandı: İşte yeni bakanlar Haberi Görüntüle

EVİMİN YOLLARI ADLI SERGİYİ GEZDİ 

Emine Erdoğan, Çavuşoğlu ile beraberindekiler, Türkevi'nin girişinde Türkiye'nin Daimi Temsilcisi Büyükelçi Sedat Önal, Washington Büyükelçisi Murat Mercan ve eşleri ile Türkiye'nin New York Başkonsolosu Reyhan Özgür ve Türkiye'nin BM Daimi Temsilciliği ve Türkiye Başkonsolosluğu mensupları tarafından karşılandı. Emine Erdoğan, Türkevi'ndeki "Evimin Yolları" adlı dijital sergiyi de ziyarette bulundu. 

Bakan Uraloğlu Haydarpaşa için tarih verdi: Çalışmaların yüzde 90'ı tamamlandı Bakan Uraloğlu Haydarpaşa için tarih verdi: Çalışmaların yüzde 90'ı tamamlandı Haberi Görüntüle

ULUSLARARASI SIFIR ATIK GÜNÜ'NE KATILACAK 

Emine Erdoğan, ziyareti kapsamında BM Genel Kurulu'nda 30 Mart Uluslararası Sıfır Atık Günü dolayısıyla düzenlenecek özel oturuma katılım sağlayacak. Türkiye'de uygulanan Sıfır Atık Projesi'nin dünyada yaygınlaştırılması çağrısında bulunacak olan Emine Erdoğan, sürdürülebilir atık yönetimi ve iklim değişikliği arasındaki ilişki kapsamında projenin uygulanmasının dünyada yaygınlaştırılması gerektiği hakkında konuşacak. 

İlhami Aktaş kimdir? Kocaeli Valisi İlhami Aktaş nereli? İlhami Aktaş kimdir? Kocaeli Valisi İlhami Aktaş nereli? Haberi Görüntüle

ÖZEL DAVET

BM Habitat İcra Direktörü Maimunah Mohd Sharif, 6 Şubat'taki Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından 24 Şubat'ta Türkiye'ye gelerek, Emine Erdoğan ve Türk halkına "geçmiş olsun" dileklerini iletmişti. Sharif, Emine Erdoğan'a, BM Genel Sekreteri Guteress'in ilk kez düzenlenecek 30 Mart Uluslararası Sıfır Atık Günü etkinliklerine katılması için özel davetini de sunmuştu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading