Yandex Metrica

Sitede Ara

Ekonomide Türkiye Yüzyılı dönemi! Mehmet Şimşek dümene geçti!

Ekonomide Türkiye Yüzyılı dönemi! Mehmet Şimşek dümene geçti!

Günlerdir açıklanması beklenen Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı. Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde yer alması beklenen Mehmet Şimşek Erdoğan tarafından Maliye Bakanı olarak duyuruldu. 

Gündem

23.01.2024, 20:59

28 Mayıs zaferinin ardından bugün resmen yemin ederek göreve başlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkiye Yüzyılı Kabinesi'ni açıkladı. 

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde yer alacağı günlerde konuşulan Mehmet Şimşek, Erdoğan tarafından Maliye Bakanı olarak atandı. 

23. Dönemde Gaziantep, 24. Dönemde Batman Milletvekili seçilen Mehmet Şimşek, 60. Hükümette Devlet Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı, 61 ve 62. Hükümetlerde Maliye Bakanlığı görevlerinde bulundu ve 64 ve 65. Hükümette Başbakan Yardımcılığı yaptı.

Enes Batur nasıl kaza yaptı? Enes Batur sağlık durumu nasıl? Enes Batur nasıl kaza yaptı? Enes Batur sağlık durumu nasıl? Haberi Görüntüle

EKONOMİ BAKANI MEHMET ŞİMŞEK KİMDİR?

Mehmet Şimşek, 1 Ocak 1967'de Batman'da doğdu. Baba adı Hasan, anne adı Mehdiye'dir.

Ekonomist olan Mehmet Şimşek, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını İngiltere'de University of Exeter'de tamamladı.

Ankara, İstanbul, New York ve Londra'da uluslararası kuruluşlarda ekonomist, stratejist ve yönetici olarak çalıştı. "Emerging Markets" dergisi tarafından 2013 yılında "Yükselen Avrupa'da Yılın Maliye Bakanı" seçildi, aynı yıl "Foreign Policy" dergisi tarafından da dünyanın en etkili 500 kişisinden biri olarak gösterildi.

23. Dönemde Gaziantep, 24. Dönemde Batman Milletvekili seçildi. 60. Hükümette Devlet Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı, 61 ve 62. Hükümetlerde Maliye Bakanlığı görevlerinde bulundu. 64 ve 65. Hükümette Başbakan Yardımcısı olarak görev aldı.

Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Şimşek, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading