banner2

Depremzede öğrenciye başörtüsü ayrımcılığı! Bakan Bozdağ: İlkellik ve çağdaş yobazlık

Bakan Bozdağ, Eskişehir'de bir okul müdürünün başörtülü bir öğrenciyi okula kaydetmemesi ile ilgili 'Bu hadise hukuk tanımazlıktır, ilkelliktir ve çağdaş yobazlıktır.' şeklinde konuştu.

Gündem 22.03.2023, 13:52 22.03.2023, 15:23
Abone ol
Depremzede öğrenciye başörtüsü ayrımcılığı! Bakan Bozdağ: İlkellik ve çağdaş yobazlık

Eskişehir'de bir okul müdürün depremzede öğrenciyi başörtülü olduğu için okula almadı. Milli Eğitim Bakanlığı öğrencinin ailesinin şikayeti üzerine CHP'li Eskişehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'İn başkanlığını yaptığı vakfa bağlı Özel Çağdaş Okulları hakkında soruşturma başlatırken Adalet Bakanı Bozdağ'dan da çok sert bir açıklama verdi. 

'HUKUK TANIMAZLIK, HAKSIZLIK, İLKELLİK'

Bakan Bozdağ, Twitter'daki hesabından yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

Eğitim ve öğretim, kamu hizmetlerine girme ve siyasi faaliyette bulunma hak ve hürriyetlerini kullanmaları Anayasa ve kanunlara rağmen yıllarca haksız bir biçimde engellenen başörtülü kadınlara yapılan her türlü ayrımcılığı sona erdirdik, haksızlığı bitirdik, zulmü kaldırdık. Buna rağmen maalesef Eskişehir'de bir okul müdürü, kayıt için başörtüsünü çıkarmayı reddeden depremzede öğrencinin okula kaydını yapmamaya cüret etmiş. Bu hadise; hukuk tanımamazlıktır, haksızlıktır, ilkelliktir ve çağdaş yobazlıktır. AK Parti iktidarında hiçbir güç ve hiçbir kimse, başörtülü kadınların eğitim ve öğretim hak ve hürriyetini kullanmasını engelleyemez, başörtüsü zulmünü hortlatamaz, yeniden ikna odaları kuramaz, ilkel 28 Şubat zihniyetini uygulamaya koyamaz, yobazlığa cüret edemez.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!