banner2

Deprem barınma desteği nereden, nasıl yapılır? e-Devlet üzerinden barınma desteği başvuru ekranı!

Asrın felaketi olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremler sonrasında toplamda 11 ilde büyük yıkım meydana geldi. Deprem bölgelerindeki hasarlı olarak tespit edilen ev sahibi ya da kiracılar için barınma desteği geldi. e-Devlet üzerinden yapılan "Afetzede Barınma Desteği" hakkında arama motorlarında, Deprem barınma desteği nereden, nasıl yapılır? sorularına yanıt aranıyor.

Gündem 17.02.2023, 18:51 17.02.2023, 18:54
Abone ol
Deprem barınma desteği nereden, nasıl yapılır? e-Devlet üzerinden barınma desteği başvuru ekranı!

Asrın felaketi olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli peş peşe büyük depremlerin ardından tüm Türkiye yasa boğuldu. Deprem bölgelerinde depremlerden dolayı büyük yıkım oluştu. Bunun sonucunda, deprem bölgelerindeki hasarlı olarak tespit edilen ev sahibi ya da kiracılar için barınma desteği geldi. Peki, Deprem barınma desteği nereden, nasıl yapılır?

DEPREM BARINMA DESTEĞİ NEREDEN, NASIL YAPILIR?

Deprem barınma desteği nasıl yapılır? sorusunun cevabı milyonlarca kişi tarafından internette araştırılıyor. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) deprem bölgesindeki konutu hasarlı olarak tespit edilen ev sahibi ya da kiracılar için e-Devlet üzerinden Afetzede Barınma Desteği başvurularının alındığını duyurdu. Başvuruları ise e-Devlet üzerinden yapabilirsiniz.

İŞTE BARINMA DESTEĞİ BAŞVURU EKRANI

Barınma desteği başvurularını yapmak isteyenler internette başvuru desteğini nasıl, nereden yaparım diye araştırmaya koyuldu.  Başvuru yapabilmeniz için e-Devlet üzerinden AFAD'ın "Afetzede Barınma Desteği" ekranından kolaylıkla yapabilirsiniz. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!