Yandex Metrica

Sitede Ara

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Necmettin Erbakan açıklaması sonrası Erbakan'ın o konuşması gündem oldu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Necmettin Erbakan açıklaması sonrası Erbakan'ın o konuşması gündem oldu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün TRT Haber canlı yayınına katıldı. Taksim'e cami yapılması ve Ayasofya'nın ibadete açılmasının Necmettin Erbakan'ın vaadi olduğunu belirten Erdoğan, Saadet Partisi sorusunu duyunca duygulandı. O soru sonrası Erbakan'ın vefat etmeden önceki son röportajında yaptığı açıklamalar gündem oldu.

Gündem

23.04.2024, 23:59

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün akşam TRT Haber'in canlı yayınına katıldı. Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, Saadet Partisi ile ilgili soru gelince duygulandı. Ayasofya'nın ibadete açılması ve Taksim'e cami yapılmasının Necmettin Erbakan'ın vaadi olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Abdülkadir Selvi'nin sorusu karşısında duygulandı. 

Emine Erdoğan'dan atıksız alışverişi teşvik eden markete ziyaret Emine Erdoğan'dan atıksız alışverişi teşvik eden markete ziyaret Haberi Görüntüle

'İNSANI CİDDİ MANADA YIKIYOR'

Gazeteci Abdülkadir Selvi, Erdoğan'a "Siz merhum Erbakan'ın hayallerini gerçekleştirdiniz. Ancak Erbakan'ın partisi sizin yanınızda değil karşınızda" diyerek soru sorunca Erdoğan, Selvi'ye şu cevabı verdi: 

Abdülkadir dur ağlatma bizi. Karıştırma oraları. Maalesef. Erbakan hocamızın vaatlerini gerçekleştiren olmamıza rağmen, onunla o yolda yürümüş biri olarak... Birilerinin bu adımlara karşı olanlarla beraber olmaları insanı ciddi manada yıkıyor.

Erdoğan'ın bu açıklaması sonrası Saadet Partisi'ne vefat edene kadar başkanlık yapmış olan Necmettin Erbakan'nı son röportajı akıllara geldi. 

Gazeteci Sinan Yazar, sosyal medya hesabından Necmettin Erbakan'ın vefat etmeden önce son röportajını kendisine verdiğini belirterek Erbakan'nı Erdoğan hakkında söylediği sözleri paylaştı. 

CHP'li Etimesgut Belediyesi'nin çok konuşulan 15 Temmuz kararına vatandaşlardan yanıt! CHP'li Etimesgut Belediyesi'nin çok konuşulan 15 Temmuz kararına vatandaşlardan yanıt! Haberi Görüntüle

'ERDOĞAN'A SEVGİM HER ZAMAN BAKİDİR'

Erbakan, Erdoğan hakkında şu sözleri söylemişti: 

Tayyip bey, gençlik kolu başkanımızdı, ilçe başkanımızdı, İstanbul Belediye başkanımızdı. Yıllarca beraber çalıştığımız evladımız. Bunlar iyi niyetli insanlar. Hiçbir zaman bilerek Türkiye'ye kötülük yapmazlar. Kendilerine her zaman sevgim bakidir. Onların da beni aynı şekilde sevdiğine eminim. Beşer-i münasebetlerimiz her zaman sevgi esasına dayanarak devam etmektedir. Bayramlarda, kandillerde birbirlerimizi arar tebrik ederiz, kucaklaşırız, hayırlı muvaffakiyetler dileriz. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading