banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tuzakları boşa çıkardık kendi ekonomi modelimizi oluşturduk

Dolmabahçe Ofisi'nde Ekonomik Dönüşüm ve Yeni Paradigmalar Zirvesi'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Böyle bir dönemde ülkemiz ekonomisini kıskaç altına almak isteyenlere karşı kendi ekonomi politikamızı oluşturduk. Ekonomi programımızın odağını yeniden belirledik. Yatırım, istihdam üretim modeli üzerinden Türkiye'de bir ekonomi modeli oluşturduk.'' ifadelerini kullandı.

Gündem 30.09.2022, 11:14 30.09.2022, 15:38
Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe Ofisi'nde Ekonomik Dönüşüm ve Yeni Paradigmalar Zirvesi'ne katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada gündeme dair açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde;

''DOĞRU YOLDA OLDUĞUMUZU İSPATLADIK''

Salgınla başlayıp savaşla genişleyen küresel ekonomik kriz karşısında sergilediğimiz ekonomik dönüşüm ve dayanıklılıkla doğru bir yolda ilerlediğimizi ispatladık. Geçen her yılın ve yaşanan her durumun bizi haklı çıkarmasından memnuniyet duyuyoruz. Bugüne kadar attığımız her adımda sizlerin görüşlerinden istifade ettiğimizden şüpheniz olmasın. Burada sizlerle sadece Türkiye Ekonomi modelinin mantığını paylaşmak istiyorum. Eğitimden sağlığa, güvenlikten adalete her alanda ülkemizi adeta baştan inşa eden adımları attık. Demokraside ve kalkınmada temel altyapı ihtiyaçlarımızı giderdikçe önümüze yeni bir tablo çıktı.

''EKONOMİ POLİTİKA OLUŞTURMAKTA ZORLANMIŞTIR''

Türkiye, bir asır önce 600 yıllık dev bir imparatorluktan bugünkü sınırlarıyla yeni bir cumhuriyete geçerken en çok ekonomi politikalarını oluşturmakta ve uygulamakta zorlanmıştır. 20 yıl önce ülkemizin asırlık ekonomi ve altyapı eksiklerini gidermek için kapsamlı bir program başlattık. Türkiye'nin potansiyeli ve imkanlarıyal siyasi ve ekonomik olarak dünyada durduğumuz yerin orantılı olmadığını gördük. Onun için önce 2023 hedeflerimizi açıkladık. 

''KENDİ EKONOMİ MODELİMİZİ OLUŞTURDUK'

Dünyada ortada herhangi bir savaş çatışma olmadığı halde ekonomisi tehdit edilen tek ülke biziz. Tuzakları boşa çıkardık. Ülkemize yönelik senaryo ve oyunların hepsini bozduk. Böyle bir dönemde ülkemiz ekonomisini kıskaç altına almak isteyenlere karşı kendi ekonomi politikamızı oluşturduk. Ekonomi programımızın odağını yeniden belirledik. Yatırım, istihdam üretim modeli üzerinden Türkiye'de bir ekonomi modeli oluşturduk. Ülkemizin rekor büyüme oranlarıyla yoluna devam etmesinin gerisinde bir hikaye vardır. İstihdamımızı tarihimizin en yüksek seviyesine çıkartırken, enflasyonun yol açtığı refah kayıplarını telafi edecek her türlü tedbiri de alıyoruz.

DÖVİZ KURU OPERASYONLARI

Hedeflerimize doğru ilerlemeyi sürdüreceğiz. Milletimiz bizim gayretimizi ve başarımızı gördüğü için girdiğimiz her seçimde, daha yüksek oy oranıyla bizi destekledi. Elbette bu süreçte aldığımız yaralar da var. Döviz kuru operasyonlarının yol açtığı sıkıntıları, alternatif yöntemlerle çözüme kavuşturduk.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!