banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Turizmde zirve noktadayız

Türkiye Otelciler Federasyonu 7. Olağan Genel Kurulu'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Küresel salgın döneminde kısa bir ara vermiş olsak da hem turist sayısı hem turizm geliri bakımından ülkemizin zirve noktasını hep birlikte yaşıyoruz. Sektördeki gücümüzün farkındayız. Türkiye'nin 2021'de turist sayısında dünyada dördüncü, turizm gelirinde sekizinci sıraya yükselmesi bu yıl çok daha iyi yerlere geleceğimizin habercisidir.'' dedi.

Gündem 29.11.2022, 14:48 29.11.2022, 15:33
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Turizmde zirve noktadayız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, JW Marriott Otel'de Türkiye Otelciler Federasyonu 7. Olağan Genel Kurulu'na katıldı. Katıldığı programda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadeleri kullandı;

''TURİZMDE ZİRVE NOKTADAYIZ''

Turist başına harcamanın bin dolara yaklaşması verilen emeklerin karşılığının alınmaya başladığının göstergesidir. Küresel salgın döneminde kısa bir ara vermiş olsak da hem turist sayısı hem turizm geliri bakımından ülkemizin zirve noktasını hep birlikte yaşıyoruz. Sektördeki gücümüzün farkındayız. Türkiye'nin 2021'de turist sayısında dünyada dördüncü, turizm gelirinde sekizinci sıraya yükselmesi bu yıl çok daha iyi yerlere geleceğimizin habercisidir. Turizmdeki rakiplerimizin küresel krizlerin etkisi ile irtifa kaybettiği şu dönemde, bizim çok daha fazla çalışarak dünya liderliğine yükselme yolumuz açıktır. Turizmde çıraklık ve kalfalık dönemini bitirdik artık ustalık aşamasındayız bunu yansıtmalıyız. Sadece turizm sektöründe 143 bin yatak kapasitesini aşkın yatırımlar devam ediyor. 

''ŞEHRİMİZ BAŞLI BAŞINA TURİZM DEĞERİDİR''

Terörden arındırdığımız Güney Doğu Anadolu bölgesi bunlardan biridir. Sağlık turizmi bunlardan biridir. İstanbul'dan Diyarbakır'a, Bursa'dan Van'a pekçok şehrimiz başlı başına turizm değeridir. Turizm sektöründeki gücümüzün giderek farkına varıyoruz.Yaşadığımız coğrafyanın kıymetini yeterince bilmiyor olabiliriz ama dışarıdan gelen bu zenginliği hemen fark ediyor. Coğrafyanın güzelliklerinden söz ederken, aynı coğrafyanın zorluklarını da göz ardı etmiyoruz.

''YATIRIMCI DÜŞMANLIĞIYLA SİYASET YAPMADIK''

Hayatımızın hiçbir döneminde yatırımcı düşmanlığıyla siyaset yapmadık, bundan sonra da yapmayız. Ülkemizi bu seviyeye getirmek için son 20 yılda verdiğimiz demokrasi ve kalkınma mücadelemizin sizler de farkındasınız. Coğrafyanın güzelliklerinden söz ederken, aynı coğrafyanın zorluklarını da göz ardı etmiyoruz. Amacımız, ülkemizi yeni baştan şekillenen küresel, siyasi ve ekonomik mimarinin merkezine yerleştirerek fırsatların elimizden kayıp gitmesine mani olmaktır.

''TÜRKİYE ARTIK ESKİ TÜRKİYE DEĞİL''

Ülkemizi yeniden siyasi istikrarsızlık, sosyal çatışma bataklığına sürüklemek isteyenler bugün de boş durmuyor. Ama unuttukları bir şey var, Türkiye artık eski Türkiye değildir. ÜLkemiz artık 2 teröristle, medya manipülasyonları ile istikametini değiştirecek bir yer olmaktan çoktan çıkmıştır. Millletimiz bu gerçeği 15 Temmuz'daki şanlı direnişinden kahraman ordumuza kadar pek çok yerde ortaya koymuştur.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!