banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın zafer rotası belli oldu! İlk yurt dışı ziyaretleri o iki ülkeye

28 Mayıs'ta yapılan seçimlerden zaferle çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan geleneği bozmuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Haziran’da KKTC’yi, 13 Haziran’da Azerbaycan’ı ziyaret edecek.

Gündem 12.06.2023, 07:44 12.06.2023, 07:46
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın zafer rotası belli oldu! İlk yurt dışı ziyaretleri o iki ülkeye

28 Mayıs Pazar günü yapılan seçimlerden zaferle çıkan ve Kemal Kılıçdaroğlu'nu sandığa gömen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni dönemde yapacağı yurt dışı ziyaretlerinin adresi belli oldu.

ZAFER ROTASI BELLİ OLDU

Geleneğini bozmayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Geniş Anadolu Coğrafyası' olarak dillendirilen KKTC'yi bugün, Azerbaycan'ı 13 Haziran'da ziyaret edecek.

ERSİN TATAR'LA BİR ARAYA GELECEK

Kıbrıs ziyaretinde KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile bir araya gelecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, adada çözüme ilişkin Türkiye'nin tezlerini bir kez daha uluslararası kayıtlara geçirecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin çözümden yana olduğu mesajını yineleyecek.

SONRAKİ DURAK AZERBAYCAN

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir sonraki durağı kardeş ülke Azerbaycan olacak. Erdoğan, 13 Haziran'da yapacağı ziyarette Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile bir araya gelecek. Bu ziyarettede iki Cumhurbaşkanı Kafkaslar'da barış ve istikrara yönelik mesajlar verecek.

CEVDET YILMAZ VEKALET EDECEK

Öte yandan Erdoğan'ın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Azerbaycan Cumhuriyeti'ne ziyareti dolayısıyla Cumhurbaşkanlığına, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz vekalet edecek.

Cumhurbaşkanlığına, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'ın vekalet etmesine dair tezkere, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Tezkereye göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, 12-13 Haziran'da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Azerbaycan Cumhuriyeti'ne ziyarette bulunacağından, dönüşüne kadar Cumhurbaşkanlığına Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın 106'ncı maddesi uyarınca, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz vekalet edecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!