Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na tepki: Zaman değişse de oyun değişmiyor

Partisinin genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Son 21 yılda yaşanan onca değişime rağmen millete tepeden bakan CHP zihniyeti yerinde saymayı sürdürüyor. Bu ülkenin açığı, demokrasiyi içselleştirmiş yerli ve milli muhalefet açığıdır. 2023'e giden süreçte benzer senaryoların tekrar ortaya konulduğuna şahit oluyoruz.'' dedi.

Gündem 15.08.2022, 14:29 15.08.2022, 17:37
Abone ol

Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'na katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. İşte CUmhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanalr şu şekilde;

''TÜM SALDIRILARI MİLLETİMİZLE BERABER AŞTIK''

Partimizin kuruluşunun 21. yıldönümüne kavuşmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Ülkemizin geleceğine dair hedeflerimizi milletimizle paylaşacağız. Aradan geçen 21 senede kurucu değerlerimizden taviz vermeden yolculuğumuzu sürdürdük. Geride kalan 21 yılın her günü mücadeleyle geçti. Terör örgütlerinden darbe heveslilerine kadar, millet düşmanlarının hedefi olduk. 15 Temmuz darbe girişimine kadar tüm saldırıları milletimizle beraber aştık. Vesayetçilere rağmen milli iradenin üstünlüğünü biz hakim kıldık. Türkiye bizim dönemimizde sadece prangalarını kırmadı. Yıllarca bu millete kendi öz yurdunda parya muamelesi yaptılar. Sen işçisin işçi kal, sen fakirsin fakir kal dediler. Darbe döneminde ülkemizin dünyada hak ettiği yeri almasına engel oldular.

''HER ALANDA DESTAN YAZAN TÜRKİYE VAR''

Bu kast sistemine biz son verdik. Devletin siyasetin, iş dünyasının kapılarını bu ülkenin tüm evlatlarına biz açtık. Bugünün Türkiye'si 21 yıl öncesine kadar, daha özgür, daha demokratiktir. Bugün daha huzurluyuz. Haklarını NATO dahil her masada arayan bir Türkiye var. Bugün IMF kapılarında borç dilenen değil, kalkınmada örnek gösterilen bir Türkiye var. Bugün eğitimden enerjiye, ulaşımdan sağlığa her alanda destan yazan bir Türkiye var. Hiç şüphesiz bu başarıların tamamı hepimizin eseridir. Elbette bu başarıda 21 yılda girdiğimiz her seçimde bizden desteğini esirgemeyen milletimizin çok emeği var. Buralara nerelerden ve nasıl geldiğimizi, omuzlarımızdaki yükün ne kadar ağır olduğunu bir an olsun unutmamalıyız. Elini vicdanına koyan herkes kabul edecektir ki bugünün Türkiye'si, 21 yıl öncesine göre daha demokratik, özgür, fırsat eşitliğinin olduğu bir Türkiye'dir.

''HER SANDIKTA TOKAT YİYENLER FETÖ'CÜLERDEN MEDET UMDU''

28 Şubat bakiyesi kimi kendini bilmezlerin başörtülü kadınlara yönelik hezeyanlarında görüyoruz. Her seçimde sandıkta tokat yiyenler FETÖ'cülerden medet ummuştur. Bu ülkenin en büyük açığı, demokrasiyi içselleştirmiş, milletin değerleriyle barışmış, yerli ve milli muhalefet açığıdır. Yapmak, imar ve ihya etmek zor. Yıkmak kolaydır. Milletimize kurşun sıkmış FETÖ'cü alçaklarla fotoğraf verme yarışından, bölücü örgütün uzantılarıyla işbirliği yapma pervasızlıklarına kadar pek çok alanda bunu görüyoruz.

''BENZER SENARYOLARI ORTAYA KOYDULAR''

Son 21 yılda yaşanan onca değişime rağmen millete tepeden bakan üstenci CHP zihniyeti yerinde saymayı sürdürüyor. Türkiye'yi bekleyen tehlike, yok etmeyi siyasetinin merkezine yerleştirenlerdir. 27 Mayıs'tan itibaren, vaseyet girişimlerinin arkasında bu zihniyet vardır. 2023'e giden süreçte benzer senaryoların tekrar ortaya konulduğuna şahit oluyoruz.

''BÜROKRATLAR BAY KEMAL TARAFINDAN TEHDİT EDİLİYOR''

Meşrep tartışmaları medya ve sosyal medya üzerinden yeniden alevlendirilmeye çalışılıyor. Adli vakalar tıpkı 80 öncesinde olduğu gibi insanlarımızı birbirine kışkırtmanın vasıtası haline getiriliyor. Bürokratlar Bay Kemal tarafından tehdit ediliyor. Millet iradesini temsil edilen kurumlar hedef alınarak siyaset kurumuna olan güven sarsılmaya çalışılıyor. Bu saldırıların baş rolünü bugün yine CHP üstlenmektedir. Farklı düşünen, farklı giyinen insanlar CHP ve ortakları tarafından tehdit edilmekte, sindirilmeye çalışılmaktadırlar. Tüm bunlar gün gibi ortadayken, muhalefetin garnitür masasında yer almaktan beyis görmeyenleri milletimize havale ediyoruz.

''GEÇMİŞLERİNİ REDDEDENLERİ BİR KENARA BIRAKIYORUZ''

Çorum'da 50 bin kişinin katılımıyla bir miting gerçekleştirdik. Oradan Hacı Bektaş'a geçtik. Orada verilen rakam 10-15 bin kişi. Kardeşlerimizle bütünleştik. Tüm bunlarla beraber, Çorum'da il teşkilatımızın binasının açılışını yaptık. CHP'li yazar ve siyasetçilerden her gün zılgıt yedikleri halde, geçmişlerini reddedenleri bir kenara bırakıyoruz. Biz ülkemize eser ve hizmet kazandırmaya devam edeceğiz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!