banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Anayasa değişikliğini TBMM'ye sunacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni dönemin ilk Kabine Toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulundu. 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçim sonuçlarını değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni dönemin müjdelerini açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Aile ve Gençlik Bankası'nın kurulmasıyla, ailenin sapkın akımlara karşı korunmasına karşı her adımı atacağız. Anayasa değişikliği teklifimizi Meclis'e sunacağız. Akkuyu Santrali ile yeni boyuta evrilen enerji hamlelerimizi devam ettireceğiz. Adalet hizmetlerinin etkin ve kaliteli şekilde sağlanmasına yönelik reformları artıracağız. Terör örgütlerine karşı verdiğimiz mücadeleyi yürüteceğiz. Savunma sanayi atılımlarımıza yenilerini ekleyeceğiz. Katma değeri yüksek inovatif yelpazeyi güçlendireceğiz. İhracatımızı yukarılara taşıyacağız. Turizmde potansiyelimizi üst düzeyde harekete geçireceğiz" diye konuştu.

Gündem 06.06.2023, 19:29 06.06.2023, 21:25
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Anayasa değişikliğini TBMM'ye sunacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Asgari ücret tespiti için komisyonun toplanacağını belirten Erdoğan, emekli vatandaşlar için de bir müjde verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında "Emeklilerimize bayram ikramiyelerini de Kurban Bayramı öncesinde ödeyeceğiz. Bayram tatili 9 gün olarak yapılacak." ifadelerini kullandı. 

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin Anıtkabir ziyaretinin ardından ilk toplantısı Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapıldı. Toplantı 4 saat 10 dakika sürdü.

Toplantının ardından kameralar karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli açıklamalarda buludnu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle: 

Bu seçimlerde bizimle ve ittifakımızla birlikte tüm Türkiye kazanmıştır. Siyasi tercihi ne olursa olsun 85 milyonun her bir ferdi kazanmıştır. Dünya 5'ten büyüktür çağrımızın yüreklerine inşirah düşürdüğü milyonlarca mazlum ve mağdur kazanmıştır. Her seçim döneminde ellerini ovuşturan kriz heveslileri dışında, fitne tüccarları dışında, terör baronları dışında, birliğimize, asırlık heveslerimize kasteden odaklar dışında seçimlerin kaybedeni yoktur. 

Biz asırlardır nice badireler atlatmış bir milletiz, inşallah Türkiye Yüzyılı'nı da hep beraber inşa edeceğiz. Sandıklar kapantıktan sonra eğer önümüze bakabiliyorsak bizim bileğimizi kimse bükemez. 

YSK'nın kesinsonuçlarını açıklaması akabinde 3 Haziran'da TBMM'de mazbatamızı alıp emin ettik. Ardından da 5 bini aşkın misafirimizin iştirakiyle göreve başlama töreni yaptık. Törenimize yurt dışından katılım düzeyinin yüksek olması ülkemiz adına bizleri gururlandırdı. Dünyanın 80'e yakın ülkesinden birçok üst düzey kişiyi başkentimizde ağırladık. 

Bu vesileyle birkez daha törenimize iştirak eden tüm devlet ve hükümet başkanlarına teşekkür ediyorum. Türkiye'nin gerçek dostlarına minnettarlığımızı ifade ediyorum. Gösterdikleri bu kadirşinaslığı unutmayacağımızı bilmelerini istiyorum. Aynı şekilde yurt içinden törene katılan herkese şükranlarımı sunuyorum. 

Türkiye'nin tüm güzelliklerini o gün orada müşahade ettik. Bugüne jadar ülkemizin beşeri hazinesinin değerini bilen biri olarak bundan sonra da aynı tavrımızı sürdüreceğiz. 

"MUHALEFETİN DAHA TÜRKİYE ODAKLI BİR YAKLAŞIM BENİMSEMELERİNİ ÜMİT EDİYORUZ"

Türkiye'nin büyük bir ülke olduğuna birkez daha gösterdik. Buradaki mesajların tüm bileşenleriyle muhalefet tarafından da iyi değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Muhalefetin daha Türkiye odaklı bir yaklaşım benimsemelerini ümit ediyoruz. 

Biz sonuçtan bağımsız Türkiye'nin tamamını kucaklamaya devame deceğiz. Bundan sonra da adaletten sapmayacak kuşatıcı bir tavırla Türkiye için çalışmayı sürdüreceğiz. Her yeni başlangıç, yeni bir heyecan demektir. Biz de Kabinemizi açıklamak suretiyle bismillah diyerek hep birlikte yola çıktık. Bizde kesinti veya kopukluk değil devamlılık esastır. Bir taraftan politikalarımızı yenilerken diğer taraftan özümüze hep bağlı kaldık. 

Bulunduğumuz görevlerin hepsini bir bayrak yarışı olarak gördük. 21 yıldır başarı hikayemizde tüm dava arkadaşlarımızın emeği, çabası vardır. İnşallah bizler de emaneti hakkıyla taşıyacak ve bizden sonrakilere teslim edeceğiz. Önceki bakanlarımızın zorlukların aşılmasındaki sergiledikleri insan üstü çabalar her türlü takdirin üzerindedir. Rabbim hepsinden razı olsun. Ne biz ne milletimiz bu hizmetleri hiçbir zaman unutmayacaktır. Biz de kendileriyle yakış istişarede olmaya devam edeceğiz. 

"İSTİKRAR VE GÜVEN İLE TÜRKİYE YÜZYILI'NI İNŞA EDECEĞİZ"

İstikrar ve güven ile Türkiye Yüzyılı'nı inşa edeceğiz. Kabine üyelerimiz uzmanlık alanları itibarıyla Türkiye Yüzyılının kurucuları olma katasitesine sahiptir. Asıl olay alınan mirasın daha da büyütülmesiyle ilgilidir. Türkiye daha da çalışmaya mecburdur. Ülkemizi hedefleriyle buluşturacağız. 

21 yılı iktidarda olmak üzere 40 yılı bulan siyasi hayatımız, hizmet ve eser siyasetidir. Milletimize aşkla hizmet ettik. Seçim dönemlerinde bol keseden boş vaat daıtanlar gibi olmadık. Ne söz verdiysek göreve gelince yerine getirmeye gayret ettik. Bizim farkımız burası. Sözüne sadık bir yönetim olarak tam 17 kez milletimizin takdirini kazandık. Bizim asıl gücümüz milletimize güven aşılamamız.

Halkımıza verdiğimiz tüm sözlerin takipçisi olacağız. 2 kavramın uygulayıcısı olacağız. İsktikrar ve güven... Biz bunlarla Türkiye Yüzyılı'nı inşa edeceğiz. 

"ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ TEKLİFİMİZİ MESLİCİSİN TAKDİRİNE YENİDEN SUNACAĞIZ"

Aile ve Gençlik Bankasının kurulmasından ailenin sapkın akımlara karşı korunmasına kadar her adımız atacağız. Anayasa değişikliği teklifimizi meslicisin takdirine yeniden sunacağız.

Gabar petrolüyle ileriye taşıdığımız enerji hamlelerimizi devam ettireceğiz. Eğitimi en başta tutacağız. Eğitim olmadan hiçbir şey olmaz önce bunu başaracağız. 

Terör örgütlerine zehir tacirlerine karşı verdiğimiz mücadeleyi kararlılıkla devam edeceğiz. Engelli, yaşlı, yetim ve gazilerimizin daha güçlü bir şekilde yanlarında olacağız. Farklı projeleri devreye alacağız. 

Savunma Sanayii adımlarına yenilerini ekleyeceğiz. Togg gibi katma değeri yüksek ürün yelpazemizi genişleteceğiz. Rekabet gücümüzü artırarak ihracatımızı yukarı taşıyacağız. Yollar tüneller, hızlı tren hatlarıyla ülkemizi ilmek ilmek dokumaya devam edeceğiz. 

"ENFLASYONU TEK HANEYE İNDİRECEĞİZ"

Enflasyon kaynaklı hayat pahalılığı ve fahiş fiyat sorununu tüm boyutlarıyla milletimizin gündeminden çıkartmakta kararlıyız. Son dönemde açıklanan verileri  öncü sinyaller olarak değerlendiriyoruz. Seçimlerin istikrarden yana sonuçlanması ekonomimize güveni artırmıştır. Enflasyonu, nasıl daha önce tek haneli rakamlara indirdiysek inşallah aynısını yine başaracağız.

Depremin yaralarının sarılması ana gündem maddemizdir. 319 bini ilk bir senede olmak üzere 650 bin konut yaparak depremzedeleri yuvalarıyla buluşturacağız.

EMEKLİLERE KURBAN BAYRAMI MÜJDESİ

Deprem bölgemizi eskisinden daha canlı hale getireceğiz. Büyümeden taviz vermeden Türk ekonomimizi daha da güçlendireceğiz. 

Emeklilerimize bayram ikramiyelerini de Kurban Bayramı öncesinde ödeyeceğiz. Bayram tatili 9 gün olarak yapılacak. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!