banner2

CHP'li Belediye Başkanı Özcan'dan, Kılıçdaroğlu'na: Aklımızla alay ettiniz

CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na mektup yazdı. Özcan, yazdığı mektubu basın mensuplarına da okudu. Mektupta, Kılıçdaroğlu'na ''Göreve geldiğiniz 13 yıldan bu yana toplam 11 genel seçim, yerel seçim ve referandumlarda başarılı olamadık.'' denildi.

Gündem 05.06.2023, 15:18
Abone ol
CHP'li Belediye Başkanı Özcan'dan, Kılıçdaroğlu'na: Aklımızla alay ettiniz

14 Mayıs ve 28 Mayıs'ta seçim mağlubiyeti yaşayan CHP'de iç hesaplaşmalar başladı. 

Koltuk savaşlarının da olduğu hesaplaşmada İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Genel Başkanlık koltuğu için mücadele ediyor.

CHP'nin yeni MYK listesi de yayınlandı.

İMAMOĞLU İLE GÖRÜŞTÜ KARARINI DEĞİŞTİRDİ

CHP'li gazeteci Barış Yarkadaş'a göre, Kılıçdaroğlu listede İmamoğlu'na yakın isimlere de yer verdi ancak İmamoğlu ile görüşmesinin ardından listede değişiklik yaptı. Listeyi kendine yakın isimlerden oluşturdu.

TANJU ÖZCAN DA DURMADI

CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, mağlubiyetin ardından Kemal Kılıçdaroğlu'na mektup yazdı. Basın mensupları ile bir araya gelen Özcan, yazdığı mektubu okudu.

Tanju Özcan, yazdığı mektupta “Göreve geldiğiniz 13 yıldan bu yana toplam 11 genel seçim, yerel seçim ve referandumlarda başarılı olamadık. (2019’da göreceli olarak kısmi bir başarı söz konusudur.) Partiyi birinci parti yapma söyleminiz hiçbir zaman gerçekleşmemiş 7 Haziran 2015 ve 18 Mayıs 2023 seçimleri haricinde partimiz, rakip yapıdan 2 kat fark yemiştir. Bu süreçte aynı şeyleri yaparak, toplumdan kopuk benzer insanlarla çalışarak, aynı cümleleri kurarak oyumuzu artırmayı umduk ama olmadı” ifadelerini kullandı.

''AKLIMIZLA ALAY ETTİNİZ''

Özcan, ayrıca “Demokrasiyi hiç ağzınızdan düşürmediğiniz halde, hiçbir kayıp seçimden sonra koltuğunuzu yeni, daha genç birine bırakmayı düşünmediniz veya kendi koltuklarını korumak için tabanın genel kanaatini yansıtmayan sizi seçecek kurultay delegelerinin seçimine bile isteye destek verdiniz. Sizi kandıranların dolduruşuna gelip, başta Sayın Meral Akşener olmak üzere gerçek vatanseverlerin uyarılarını dinlemeden kendinizi aday ilan ettirdiniz. İyi Parti dışında, toplamı yüzde 1 bile etmeyen, Demokrat Parti hariç AK Parti’den dışlanmışlarla yola çıktınız. 5 parti başkanına cumhurbaşkanı yardımcılığı ve birer bakanlık garanti edince kendinizi onlara Cumhurbaşkanı adayı ilan ettirdiniz. ’Ben ne yapabilirim liderler karar verdi’ demek suretiyle aklımızla alay ettiniz.” ifadelerine de yer verdiğini söyledi.

''PARTİ EMEKÇİLERİNİ KÜSTÜRMÜŞTÜR''

Kılıçdaroğlu’nun CHP’ye yıllardır emek veren kişileri üzdüğünü de dile getiren Özcan, "Bu da yetmezmiş gibi, adaylığınızın garantisi karşılığında AK Parti’den koltuk kaybı yüzünden ayrılmış, dışlanmış insanların kurduğu bu partilere 40’a yakın milletvekili kontenjanı vermeniz, partimize yıllardır maddi manevi emek veren parti emekçilerini fazlasıyla üzmüş ve küstürmüştür" dedi.

''DEĞİŞİM ŞART VE KRAL ÇIPLAK''

"Ben başımı kuma gömmüyorum" diye ekleyen Özcan, sözlerini şöyle noktaladı:

"Eski ve yeni milletvekilleri, eski ve yeni belediye başkanları, söylediklerimin tamamının doğru olduğunu biliyor. Arkadaşlar biz devrimci bir partiyiz. Direnmemiz gerektiğinde direniriz. Değişim zamanı gelince de ’Değişim şart’ diyebilmeliyiz. Şimdi herkes başını kuma gömmüş bekliyor. Ben başımı kuma gömmüyorum. Başarısız olduk. Değişim şart ve kral çıplak."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!