Yandex Metrica

54 ürünün ihracatı kısıtlandı! İsrail panikledi: Türkiye'nin yaptırımlarından korkuyoruz!

54 ürünün ihracatı kısıtlandı! İsrail panikledi: Türkiye'nin yaptırımlarından korkuyoruz!

Türkiye, aylardır Gazze'de soykırım yapan İsrail'e karşı 54 üründe ihracat kısıtlaması kararı aldı. Alınan bu kararİsrailli iş adamlarını panikletti. Kısıtlamaların emlak ve kira fiyatlarında artışa yol açacağı ifade edilerek, "Şirketler, Türkiye'nin yaptırımlarından gerçekten korkuyor" açıklamasında bulunuldu.

Gündem

17.05.2024, 13:34

İsrail'in, 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne yönelik artan saldırılar sonucunda ölü sayısı 33 bini aşarken birçok sivil de yaralandı.Ticaret Bakanlığı, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla İsrail'e yönelik yeni kısıtlama kararı alındığını duyurdu.

Aziz Yıldırım Sezgin Gelmez'e Aziz Yıldırım Sezgin Gelmez'e "atçı" dedi! Sezgin Gelmez kimdir? Haberi Görüntüle

İSRAİL'E İHRACAT KISITLAMASI 

İsrail'in Gazze'ye yönelik 6 ayı aşkın süredir devam eden saldırıların ardından Türkiye'den önemli bir adım geldi. Ticaret Bakanlığı, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile birlikte İsrail'e yönelik ticari faaliyetlerde kısıtlamalara gidildiğini açıkladı.

Yapılan açıklamada şu ifadeler yer verilmişti; 

"İsrail'in, 7 Ekim 2023 tarihinden bu yana, 6 ayı aşkın süredir Gazze Şeridi'nde yürüttüğü ve ayrım gözetmeden masum Filistin halkına ve sivil yerleşim yerlerine yönelik topyekün katliamda hayatını kaybeden Filistinli kardeşlerimizin sayısı 33 binin, yaralı sayısı yüzbinlerin üzerindedir. Bunların büyük çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşmaktadır. Gazze Şeridi yerle bir olmuş, büyük bir yıkıma uğramıştır"

Reisi'nin düşen helikopterinin enkazını nasıl tespit etti? İşte Akıncı TİHA'nın dakika dakika keşif görevi Reisi'nin düşen helikopterinin enkazını nasıl tespit etti? İşte Akıncı TİHA'nın... Haberi Görüntüle

54 ÜRÜN YAPTIRIM LİSTESİNDE 

Böylece Türkiye, 54 üründe ihracat kısıtlaması getirerek, İsrail'e ekonomik yaptırım uygulayan ilk ülke oldu.Ticaret Bakanlığı, İsrail'e özellikle önemli olan ve büyük ölçüde Türkiye'den tedarik edilen ürünleri hedefleyen kısıtlamaları içeren bir liste yayınladı.

Ankara'da korkunç olay: Polis memuru ailesini katletti! Ankara'da korkunç olay: Polis memuru ailesini katletti! Haberi Görüntüle

YAPTIRIM LİSTESİNDE İNŞAAT MALZEMELERİ BULUNUYOR 

Türkiye 54 ürünün ihracatında kısıtlamaya giderek İsrail'e ekonomik yaptırım uygulayan ilk ülke oldu. Ticaret Bakanlığı, özellikle İsrail açısından önem taşıyan ve tedarikinin büyük kısmı Türkiye'den olan ürünleri listeye ekledi. İsrail, yaptırım listesindeki çimentonun, inşaat demirinin ve bakır kabloların yüzde 25-30'unu Türk firmalarından alıyordu.

Valilik duyurdu! Bir ilimizde 6 gün boyunca yasaklandı Valilik duyurdu! Bir ilimizde 6 gün boyunca yasaklandı Haberi Görüntüle

ABD'YE ŞİKAYETTE BULUNDULAR 

İsrail Dışişleri Bakanı Israel Katz, Türkiye'nin ihracat kısıtlamasına tepki gösterdi. Katz, açıklamasında, "ABD'yi Türkiye'deki yatırımları durdurmaya ve Türkiye'den ürün ithalatını önlemeye, ABD Kongresi'ndeki arkadaşlarımızı da boykot yasalarının ihlallerini incelemeye ve buna göre Türkiye'ye yaptırım uygulamaya çağırıyorum" dedi.

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uluslararası İyilik Ödülleri töreninde konuştu Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uluslararası İyilik Ödülleri töreninde konuştu Haberi Görüntüle

İSRAİLLİ İŞ ADAMLARI PANİKLEDİ

İsrailli iş adamları, Türkiye'nin İsrail'e ihracatına getirilen yeni kısıtlamaların emlak ve kira fiyatlarında artışa yol açabileceği uyarısında bulundu.

Bu sene Galatasaray Şampiyonlar Ligi'ne direkt (doğrudan) katılacak mı, ön eleme mi oynayacak? Bu sene Galatasaray Şampiyonlar Ligi'ne direkt (doğrudan) katılacak mı, ön... Haberi Görüntüle

"TÜRKİYE'NİN YAPTIRIMLARINDAN KORKUYORUZ"

Middle East Eye'de yer alan habere göre; iş adamları Türkiye'nin kararının ticaretin tamamen durdurulmasına yönelik bir hareketin ilk adımı olabileceğinden korkuyor. İsrail İş Örgütleri Başkanlığı Başkanı Dubi Amitai, "Diğer ülkeler ve uluslararası şirketler adına boykot ve Türkiye'nin yaptırımlarından gerçekten korkuluyor" dedi.

19 mayıs Bugün İstanbul'da otobüsler ücretsiz mi? Bugün İstanbul'da İETT, metro, metrobüs (toplu taşıma) bedava mı? 19 mayıs Bugün İstanbul'da otobüsler ücretsiz mi? Bugün İstanbul'da İETT,... Haberi Görüntüle

"İSRAİL'İN EKONOMİSİ ÜZERİNDE DE ETKİLİ OLACAK"

Kredi sigortası şirketi CofaceBdi'nin CEO'su Yoel Amir de inşaat sektörü üzerindeki etki konusunda, "Türkiye'nin ticaret anlaşmalarının ihlali anlamına gelen düzinelerce ürünün İsrail'e ihracatını sınırlama hamlesi, başta inşaat sektörü olmak üzere İsrail ekonomisi üzerinde etkili olabilir." uyarısında bulundu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading