banner2

CHP İBB Grup Başkanvekili Doğan Subaşı, canlı yayında rezil oldu

İstanbul’daki deprem hazırlıkları konusunda AK Parti döneminden daha fazla konut yıktıklarını iddia eden İBB CHP eski Grup Başkanvekili Doğan Subaşı, ısrarla sorulmasına rağmen önceki dönemde ve bu dönemde kaç konut yıkıldığı konusunda sayı veremedi.

Gündem 21.03.2023, 12:35 21.03.2023, 13:37
Abone ol

6 Şubat Pazartesi günü meydana gelen Kahramanmaraş merkezli çifte depremde can kaybı 50 bini aşarken binlerce bina yerle bir oldu ve onlarca köy ağır hasar aldı. Çifte felakette yerle bir olan ve depreme  dayanamayan ağır hasarlı binaların fazla olması kentsel dönüşüm projelerinin ne kadar önemli olduğunu gözler önüne serdi.

CHP İBB Grup Başkanvekili Doğan Subaşı, Habertürk ekranlarıda gazeteci Mehmet Akif Ersoy'un konuğu oldu. Doğan Subaşı, kentsel dönüşüm için AK Parti döneminden daha fazla konut yıktıklarını iddia etti. Doğan Subaşı, ısrarla sorulmasına rağmen önceki dönemde ve bu dönemde kaç konut yıkıldığı konusunda sayı veremezken konuyu geçiştirmeye çalıştı.

''NE KADAR YIKTINIZ?'' SORUSUNA YANIT YOK

"4 yıl boyunca biz İBB'nin kendi hazırlıklarını yaptık,  imar planlarında da değişiklikler yaptık. Konut yapmaya gayret ettik." iddiasında bulunan Doğan Subaşı, "Konut yıktınız mı?" sorusuna "Yıktık tabii. Yıkıyoruz. Sayı verecek durumda değiliz tabii. AK Parti döneminden daha fazla konut yıktık" dedi.

"SAYI BİLMİYORUM AMA AK PARTİ'DEN FAZLA YIKTIK"

Gazeteci Mehmet Akif Ersoy'un "Yaklaşık bir sayı verebiliyor musunuz? 'İstanbul'da yıkılması gereken 70 bin konut var' diyelim. 'Biz bunun 15 binini 4 yılda yıktık' diyebiliyor musunuz?" sorusu üzerine yine sayı veremeyen Subaşı, şunları kaydetti;

"Rakamları şu anda söyleyecek durumda değilim. Siz benden sayı istiyorsunuz ama. Ben notlarımda bunu daha önce konuşmuştuk İBB'de yaptığım konuşmada notlarım önümdeydi. Son dakikada deprem konusuna burada konuşacağımız öğrendim. Belli bir sayısal hazırlık içerisinde olmadığım için yanıltıcı bilgi vermektense bunu söylemek istiyorum. Daha sonra sayıları sosyal medyadan yayınlayabilirim. Zaten sorun konut yıkmak konut yapmak da değil.''

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!