banner2

Çalışma Bakanlığı'nda devir teslim yapıldı! Vedat Işıkhan'dan çalışanlara ilk müjde

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, görevi törenle Vedat Bilgin'den devraldı. Bakan Vedat Işıkhan "Çalışanlarımızın haklarını koruyamaya devam edeceğiz" dedi.

Gündem 05.06.2023, 11:53 05.06.2023, 13:10
Abone ol

Çalışma Bakanlığı’nda devir teslim töreninde konuşan Vedat Bilgin, "Aktüel sorunlar hiç bitmeyecek, bu aktüel sorunlar çalışma hayatının gündelik siyasetin de bir parçası sorunlar çözüldükten yeni sorunlar üst üste geliyor. Burada Yaklaşık 2 yılı geçtik, birlikte çalıştığımız arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Çok büyük sorunların üstünden geldik. Ben öğrenciydim. Bunu birkaç TV programında anlattım. Değerli basın mensupları ile paylaştım. Öğrenci iken bir fabrikanın duvarına asgari ücretten vergi alınmasın yazısı yazmıştım. Bunu rahmetli Başbakan Ecevit parti programına koydu ama bu sorunu çözmek bize nasip oldu. Sadece asgari ücret vergi dışı bırakılmadı bütün ücretlerin asgari ücret kadarı vergi dışı bırakıldı" dedi.

"EYT SORUNUNU ÇÖZDÜK"

Sözlerine devam eden Vedat Bilgin, "Türk emekçileri 60 yıllık sorunun çözümünü onlara sunmayı hiçbir zaman unutmayacağım. EYT meselesi var. Nereye gitsek onlarla karşılaşıyorduk. Burada ekonomik mesele ile sosyal mesele arasındaki ilişkiyi korumak açısından Cumhurbaşkanımızın verdiği destek bizim çalışmalarımızı kolaylaştırdı. 3600 meselesi var. Kamu çalışanlarının ek göstergesi, geçici işçiler var. Onları geçici işçi olmaktan çıkardık. Sözleşmeli personele kadro tahsisi yaptık. SGK personelimiz olağanüstü gayret gösterdi. Bizim yılda emekli ettiğimiz sayı 350 bindi. Biz yaklaşık 3 ayda 1.5 milyon EYT üzerinden emekli ettik çok az insan kaldı onların da dosyaları birleştiriliyor sorunları çözülecek." ifadelerini kullandı.

VEDAT IŞIKHAN'IN AÇIKLAMALARI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan "Bugün burada bir nöbet değişimi yapıyoruz her şeyden önce bana aziz milletimize hizmet etme fırsatı verdiği için Allah’a sonsuz hamd ediyorum. Böyle mühim bir görevi şahsıma tevdi ettiği için sayın Erdoğan beyefendiye şükranlarımı sunuyorum. Vedat Bey önemli işlere imza attı milletimize doğrudan dokunan beklen içinde olduğu ücret düzenlemeleri, toplu sözleşmeler, EYT gibi birçok hayati konuda milletin beklentilerini karşılayacak çözümlere Cumhurbaşkanımızın iradesi ve Bakanımızın gayretleri ile ulaşıldı" dedi.

Sözlerine devam eden, "Ben ülkemize ve milletimize değerli hizmetleri için sayın Bakanımıza teşekkürlerimi iletiyorum. Bundan sonra kendisinden devraldığımız bayrağı Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde 21 yıldır olduğu gibi ülkemize ve milletimize hizmet etmeyi sürdüreceğiz. 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinde Cumhurbaşkanımızın ve Cumhur İttifakı’nın zaferi ile seçimleri geride bıraktık. Aziz milletimiz Cumhurbaşkanımıza onay verdi. Bakanımızın bıraktığı yerden projeleri devam ettireceğiz. Çalışmaları Cumhurbaşkanımızın talimatları ile Kabine üyelerimizin, milletvekillerimizin, sivil toplum kuruluşlarımızın katkıları ile iş birliği ile sürdüreceğimizi özellikle ifade etmek isterim.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!