Yandex Metrica

Bayram hazırlıkları tamam! Bakan Uraloğlu alınan önlemleri duyurdu: 7 gün 24 saat hizmetindeyiz

Bayram hazırlıkları tamam! Bakan Uraloğlu alınan önlemleri duyurdu: 7 gün 24 saat hizmetindeyiz

Ramazan Bayramı öncesi açıklamalarda bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Ramazan Bayramı tatilinin 9 gün sürmesi nedeniyle 30 ile 35 milyon vatandaşın seyahat etmesini beklediklerini ifade etti.

Gündem

18.05.2024, 03:23

9 günlük Ramazan Bayramı tatili öncesi tüm hazırlıkların yapıldığını duyuran Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılması nedeniyle yoğun araç trafiği yaşanacak şehirlerarası yollarda vatandaşların rahat ve güvenli yolculuk etmelerini sağlamak için gerekli tedbirlerin alındığını belirtti.

Yunanlar geri adım attı: Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Miçotakis yarın görüşecek! Yunanlar geri adım attı: Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Miçotakis yarın görüşecek! Haberi Görüntüle

TRAFİKTE ACELE VE TELAŞTAN KAÇININ

Sözlerine devam eden Uraloğlu tatile gidiş ve dönüş günlerinde sürücülerin aynı saatlerde yola çıkmalarının belirli güzergahlarda yol kapasitesinin üzerinde trafik yoğunluğu oluşturacağına işaret ederek, kazalardan korunmak için sürücüleri, aceleci ve telaşlı davranışlardan kaçınmaları konusunda uyardı.

Son dakika: Zonguldak’ta maden ocağında göçük: Can kaybı var Son dakika: Zonguldak’ta maden ocağında göçük: Can kaybı var Haberi Görüntüle

"34 MİLYON VATANDAŞ SEYAHAT EDECEK"

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, bayram tatillerinde özellikle gidiş ve dönüş tarihlerinde, trafiğin yüzde 60-70 artış gösterdiğini ifade ederek, "Ramazan Bayramı tatilinin 9 gün sürmesi nedeniyle 30 ile 35 milyon vatandaşımızın seyahat etmesini bekliyoruz." dedi.

Saraçhane'de ortalığı birbirine katmışlardı! 1 Mayıs'ta olay çıkaran provokatörler hakkında yeni gelişme! Saraçhane'de ortalığı birbirine katmışlardı! 1 Mayıs'ta olay çıkaran provokatörler hakkında... Haberi Görüntüle

"BAYRAM ÇOŞKUSU ACIYA DÖNMESİN"

"Kalabalık olacak yollarda vatandaşlarımızın çok daha dikkatli olmalar gerekiyor" diyerek sözlerine devam eden Uraloğlu, "Bayram coşkusunu acıya çevirmemek için bu konuya özellikle hassasiyetle yaklaşmalarını bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

MSB duyurdu: Irak'ın kuzeyine hava harekatı! MSB duyurdu: Irak'ın kuzeyine hava harekatı! Haberi Görüntüle

7/24 HİZMETİNİZDEYİZ

Uraloğlu, bakanlık sorumluluğundaki 68 bin 680 kilometrelik yol ağında vatandaşların huzurlu ve rahat bir şekilde seyahat edebilmelerini sağlamak için bütün önlemleri aldıklarını belirtti.

Sözlerine devam eden Uraloğlu, "Yaşanması muhtemel olumsuzluklara karşı, ülke geneline yayılmış 18 Bölge Müdürlüğü, 122 Şube Şefliği, 15 Tünel Bakım İşletme Şefliği, 25 Otoyol Bakım İşletme Şefliği ve 16 Yap-İşlet-Devret Bakım İşletme Şefliğinde kesintisiz hizmet verilecektir. Karayollarına bağlı bütün birimler bayram boyunca teyakkuz halinde olacak. Vatandaşların güvenli yolculuğu için 7 gün 24 saat çalışma esasıyla hizmet vereceğiz” şeklinde konuştu.

Burcu Biricik kızının ismi ne? Burcu Biricik kızının adını ne koydu? Burcu Biricik kızının ismi ne? Burcu Biricik kızının adını ne... Haberi Görüntüle

YOL ÇALIŞMALARINA BAYRAM MOLASI

Özellikle trafiğin yoğun olduğu yollarda gerçekleşen bakım ve onarım çalışmalarına bayram süresince ara verileceğini belirten Uraloğlu, yol bakım çalışmaları olan kesimlerde ise yolun fiziki standardının düşük olduğu kesimlerin de trafik işaretlemelerinin yapıldığını belirtti.

Kuzey Marmara Otoyolu'na zam geldi mi? Otomobil Kuzey Marmara ücreti ne kadar oldu? Kuzey Marmara Otoyolu'na zam geldi mi? Otomobil Kuzey Marmara ücreti... Haberi Görüntüle

TRAFİK LEVHALARI KONTROL EDİLDİ

Sözlerine devam eden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Bir bölümü kapalı, diğer bölümü iki yönlü trafiğe açık olan bölünmüş yollarda, sürücülerin yanılgıya düşmemeleri için trafik işaret levhalarının belirlenen standartlara uygunluğunun kontrol edildiği söyledi. 

Türkiye İsrail'in soykırım davasına müdahil olacak! TİHEK Başkanı yorumladı: Dünyada domino etkisi yaratabilir! Türkiye İsrail'in soykırım davasına müdahil olacak! TİHEK Başkanı yorumladı: Dünyada... Haberi Görüntüle

SIKI TEDBİRLER ALINDI

"Özellikle otoyollar başta olmak üzere trafik yoğunluğu fazla olan devlet yollarında da bakım, onarım gibi çeşitli nedenlerle eksilen şeritler trafiğe açıldı." diyen Uraloğlu, "Amacımız, yol kusurlu kazaların önüne geçmek. Ayrıca kazaların yoğun yaşandığı noktalarda daha sıkı tedbirler alabilmek için İçişleri Bakanlığı ile iş birliği yaptık. Vatandaşlarımızdan daha dikkatli olmalarını bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Bu akşam (11 Mayıs) neden maç yok? Galatasaray, Fenerbahçe'nin maçı ne zaman? Bu akşam (11 Mayıs) neden maç yok? Galatasaray, Fenerbahçe'nin maçı... Haberi Görüntüle

ÜCRETSİZ YOL DURUM BİLDİRİMİ

Vatandaşların yola çıkmadan önce yol durumları hakkında bilgi alması gerektiğini belirten Uraloğlu,"Vatandaşlarımız, Karayolları Genel Müdürlüğü web sitesinde yer alan güzergah analizi programını kullanabilirler. Bu programla en uygun güzergah ve alternatif yolların yanı sıra kapalı ve çalışma yapılan yolları da öğrenebilecekler. Ücretsiz Alo 159 hattından da yol durumlarına ilişkin bilgi alınabilecekler." dedi.

Irak'ın kuzeyinde 2 terörist etkisiz hale getirildi Irak'ın kuzeyinde 2 terörist etkisiz hale getirildi Haberi Görüntüle

TRENLERE EK VAGON

Bayram nedeniyle uzun bir tatil dönemini kapsayan 5 -15 Nisan tarihleri arasında ek yüksek hızlı tren seferlerinin yanı sıra anahat ve bölgesel trenlerde de kapasite artışına gittiklerini ifade eden Uraloğlu, "Yüksek Hızlı Tren hatlarında 5 Nisan’dan itibaren başlayacak ek seferlerle 18 bin 84 koltuk kapasitesi artışı sağlayacağız." dedi.

Survivor kaptanlık oyunu her hafta oynanacak mı? Kırmızı ve mavi takım her hafta değişecek mi? Survivor kaptanlık oyunu her hafta oynanacak mı? Kırmızı ve mavi... Haberi Görüntüle

EK SEFERLER NE ZAMAN?

"Günlük sefer sayısını Ankara-İstanbul hattında 13+13’ten 14+14’e, Konya-İstanbul hattında 4+4’ten 5+5’e yükseltiyoruz. Ayrıca Ankara-Konya hattında Cuma ve Pazar günleri işletilen 1+1 adet hafta sonu seferi Cumartesi günleri de işletilecek diyen Uraloğlu, "Yüksek hızlı trenlerdeki yeni seferlerin tatil dönemi sonrasında da devam edeceği müjdesini verdi.

Ayrıca Uraloğlu, “Bugüne kadar yüksek ve hızlı trenlerimizle yaklaşık 84 milyon 260 bin yolcu taşıdık.” dedi.

Irak'ın kuzeyinde 5 PKK/YPG'lı etkisiz hale getirildi! Irak'ın kuzeyinde 5 PKK/YPG'lı etkisiz hale getirildi! Haberi Görüntüle

33 BİN KİŞİLİK EK KAPASİTE

Bakan Uraloğlu, 5 Nisan ile 15 Nisan 2024 tarihleri arasındaki tatil döneminde ise İzmir Mavi Ekspresi, Doğu Ekspresi, gibi önemli Bölgesel Trenlerine pulman ve yataklı vagonlar ilave edileceğini kaydetti. Uraloğlu, “Buna göre anahat ve bölgesel trenlerde günlük karşılıklı 28 vagon ilave edilerek 10 günlük tatil döneminde toplam 15 bin 200 koltuk kapasitesi artışı sağlanacaktır. Bu sayede Bayram boyunca demiryollarımıza toplamda 33 bin kişilik ek kapasite sağlamış olacağız” dedi.

5 Mayıs bugün hangi takımın maçı var? Bu akşam kim maç oynuyor? Fenerbahçe'nin maçı Pazar günü mü? 5 Mayıs bugün hangi takımın maçı var? Bu akşam kim... Haberi Görüntüle

HAVA YOLU TRAFİĞİ

Uraloğlu, Ramazan Bayramı'nda rahat ve güvenli bir hava yolu ulaşımı için Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) tarafından gerekli tüm hazırlıkların yapıldığını belirterek, "DHMİ'nin ilgili tüm birimleri bayram süresince 24 saat esasına göre hizmet verecek. Başta İstanbul Havalimanı olmak üzere yurt çapındaki diğer tüm havalimanlarında yoğunluktan kaynaklanan herhangi bir sorun yaşanmaması için gerekli tüm önlemleri aldık." dedi.

Sözlerine devam eden Uraloğlu, "Havalimanlarında personellerimiz vatandaşlarımızın rahat ve güvenli ulaşımını sağlamak için tüm birimlerle koordinasyon içinde olacak” ifadelerini kullandı.

Son dakika: Dışişleri Bakanlığı'ndan Refah uyarısı: Harekat tüm dünyayı etkiler Son dakika: Dışişleri Bakanlığı'ndan Refah uyarısı: Harekat tüm dünyayı etkiler Haberi Görüntüle

OTOBÜS FİYATLARINA SIKI DENETİM

Ramazan Bayramı tatili döneminde oluşabilecek yolcu yoğunluğu nedeniyle vatandaşların otobüs bileti bulmada da sorun yaşamamaları amacıyla önlem alındığını ifade eden Uraloğlu, bu amaçla, otobüs firmalarına turizm taşımacılığında kullanılan otobüsleri de kullanmalarına yönelik izin verdiklerini belirtti.

Sözlerine devam eden Uraloğlu, "Ramazan Bayramı tatili döneminde vatandaşlarımızın otobüs bileti bulmada herhangi bir sorunla karşı karşıya kalmamaları ve fahiş fiyat gibi durumlardan mağduriyet yaşamamaları için Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğümüz tarafından yolcu taşımacılığında denetimleri artırdık." dedi.

"Korsan taşımacılık yapan, sefer izni olmadan faaliyet gösteren, izinli olmayan yerlerde yolcu indiren veya bindiren ve fahiş fiyatlarla otobüs bileti kesen firmalara idari para cezası kesilecek." diyen Uraloğlu, "Ayrıca, bayram dönemlerinde karayoluyla seyahat eden yolcu sayısında önemli bir artış yaşanması nedeniyle de otobüs firmaları tarafından ek seferler konulmak suretiyle taleplerin karşılanması için de talepte bulunduk” ifadelerini kullandı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Gündem


Loading