banner2

Bahçeli'den 'istifa' sloganına sert tepki: Alçakça bir kurgu

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, istifa sloganına tepki gösterdi. Bahçeli, ''Sporu siyasileştirmeye çalışanlar alçakça kurgu içindedir. Herkes yerini yurdunu ve haddini bilmeli. Tribünleri provoke edenlerin tespiti yapılmalı. Beşiktaş Kulübü üyeliğinden istifa etti. Beşiktaş üyeliğinden ayrıldım bundan böyle artık Karagümrüklüyüm.'' dedi. Altılı masaya da yüklenen Bahçeli, ''Öyle anlaşılıyor ki, Kılıçdaroğlu komadadır. Kılıçdaroğlu'ndan da hiç bir şey olamaz.'' dedi.

Gündem 28.02.2023, 10:34 28.02.2023, 11:36
Abone ol

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında gündemin öne çıkan başlıklarını değerlendirdi.

Tribünlerdei istifa sloganlarına tepki gösteren Bahçeli, ''Sporu siyasileştirmeye çalışanlar alçakça kurgu içindedir. Herkes yerini yurdunu ve haddini bilmeli. Tribünleri provoke edenlerin tespiti yapılmalı. Beşiktaş Kulübü üyeliğinden istifa etti. Beşiktaş üyeliğinden ayrıldım bundan böyle artık Karagümrüklüyüm.'' dedi.

Altılı masaya da yüklenen Bahçeli, ''Öyle anlaşılıyor ki, Kılıçdaroğlu komadadır. Tek ayakta 40 yalan söyleyen, devamlı karamsarlık aşılayan CHP Genel Başkanı'nın kendi içerisinde yanlışlara düştüğü görülmektedir. Bu zat bilmiyor olabilir. Biz Türkiye'yiz. Böyle gelse bile böyle gidemez. Kılıçdaroğlu'ndan da hiç bir şey olamaz.'' ifadelerini kullandı.

6 Şubat 2023 tarihinde Pazarcık merkezli 7.7 büyüklüğündeki deprem ve 7.6 büyyüklüğündeki 2 deprem kayıplara yol açmış, yüreklere ateş düşürmüştür. 20 Şubat'ta Hatay'da 6.4 büyüklüğündeki deprem ve Malatya'daki deprem acılarımıza acı katmıştır. Kahramanmaraş, Gazitantep, Osmaniye, Hatay, Kilis, Malatya'da 44 bin vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Şu ana kadar afet bölgesindeki illerimizdeki on binlerce vatandaşımız tahliye edilmiştir.

Bize özgü hasretler felaketler karşısında yegane dayanağımızdır. İslami, insani vicdanımız, koruyucu kalkanımızdır. Bu zamana kadar doğal felaketler bize dayanışmanın ne kadar muazzez olduğunu hatırlatmıştır. Bu hazin tablo her insanımızı hüzün ve hüsranla sarsmış, yüreklere ateş düşmüştür. Şu ana kadar bölgeden 563 vatandaşımızı tahliye edilmiştir. Depremden zarar gören her yere sahip çıkmak durumdayız. Bölgeye günlük 10 binin üzerinde çadır sevk edilmektedir. Kimse yalnız ve sahipsiz değildir.

''İFTİRA CEPHESİNE DEVAMLI YIĞINAK YAPMALARI UTANÇ VERİCİDİR''

İçi dışı, önü arkası fitne fesat yuvasına dönen bazı siyasetçilerin çadır üzerinden iftirasına rağmen, çadırların kurulumları gerçekeştirilmiş ve devam etmektedir. Çarpıcı gerçekler her şeyiyle ortadadır. Ayrıca 10 il ve 130 noktada konteyner kentler canla başla hayata geçirilmektedir. Aynı anda hem zamanla hem de zorlu şartlarla mücadele edilmektedir. Bu çerçeve ister istemez bazı eksiklerin vuku bulması normaldir. Mühim olan gösterilen gayrettir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti Görevinin başındadır. Açtıkları iftira cephesine devamlı yığınak yapmaları utanç vericidir. Bazı siyasetçiler çadır üzerinden iftira atıyor.

''TRİBÜNLERİ PROVOKE EDENLERİN TESPİTİ YAPILMALI''

Türk sporunu siyasete çekmek için kıvrananlar tarihi bir yanlışın tam ortasındadır. Stadyuımlarda 'hükümet istifa' sesleerinin koro halinde dile getirilmesi, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza büyük saygısızlıktır. Alçakça bir kurgunun içerisindedir. Spor demek ahlaklı olmak demek,i spor demek yardımlaşma ruhuyla hareket etmek demektir. Bir avuç holigan gruba verilen sipariştir. Herkes haddini bilmelidir. Zillete yardım ve yataklık yapanlar kim olursa olsun ülkesine ve milletine sırt dönmüş odaklardır. Tribünler çürük sloganların atılacağı mekanlar olamaz. Kalabalıkların arasına sızarak devlete ve hükümete meydan okuyanların önce tespiti ardından da tecziyesi mutlaka yapılmalıdır. Türk sporu düştüğü dehlizden çıkarılmalıdır. Beşiktaş üyeliğinden ayrıldım bundan böyle ben artık Karagümrük'lüyüm.

''DEVLET BÜTÜN BİRİMLERİYLE SAHADADIR''

Bu sıkıntılarla perçinleşmiş ortamda, sayın Cumhurbaşkanımızla birliklte Hatay'ı ve ilçelerini ziyaret ettik. Sonra Kahramanmaraş'a geçtik. Dün Adıyaman'a gittik. Bugün öğleden sonra Malatya'da olacağız. Yaralar hızla sarılmakta hiç kimse aç ve açıkta bırakılmamaktadır. Sosyal ve ekonomik toparlanma devam etmektedir. Devlet bütün birimleriyle alandadır. Bakanlarımız, STK'larımız 7 gün 24 saat teyakkuzdadır. Deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın ızdırabı tarifsiz olsa da, yardımlaşma ve seferberlik ruhu hayranlık uyandırmaktadır.

''HER YIKILAN BİNANIN YENİSİ YAPILACAKTIR''

Şüphesiz her yıkılan binanın yenisi yapılacaktır. Sağlam zemine ve az katlı olmak suretiyle 199 bin kalıcı konut yapılması kararlaştırılmıştır. Gaziantep'in Nurdağı ve İslahiye ilçelerinde çalışmalar başlamıştır. 1 yıl içerisinde yıkılan il, ilçe ve köylerimizdeki inşaatlar bitmiş olacaktır. Bu durum muazzam bir atılım işaretidir. Kalbi Türkiye sevdasıyla çarpan her kardeşimiz ümitlidir. Cumhur İttifakı ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın hem binalarını yapacak, hem zararlarını karşılayacaktır.

''ÖDLERİ KOPUYOR''

Ağız birliği halinde orman alanlarının konut alanıma açılacağını hangi bilgi ve belge ile söylüyorlar. Orman vasfını yitirmiş alanlarda konut yapmanın neresinde sakınca olacaktır. Bu taş kalpli Türkiye muhalifleri gerçekleri saptırarak neye ve kime hizmet etmektedir. Maksatlı eleştirilere bakar mısınız? Deprem yardımları için geç kalan iktidar inşaat için jet hızıyla kararname çıkarmış. Bunların 1 yıl içinde konutların yapılıp teslim edilmesinden ödleri kopuyor. Bunlar milletimizin dertlerine üzülmeyen, sevinciyle sevinmeyen sevimsiz ve bozuk çevrelerdir.

''BU ÇÜRÜK KÖŞE YAZARI ŞEREFSİZDİR''

Geçmişte CHP'den milletvekili seçilen bir kalem sahibi şöyle yazmış, Depremin üzerinden 2 hafta geçti. İnsanlar hala başını sokacak çadıra muhtaç. Gördük ki çadır devleti bile değiliz. Bu çürük köşe yazarı, şerefsizdir. Asıl utanması gereken bu devlet ve millet karşıtlarıdır. Fedakarlık, empati bunların semtine uğramamıştır. Deprem bölgesinde çadır olmadığı yalanını büyük hezimetin soncudur. Bir kere olsun şerefli davaranmıyorlar.

''KILIÇDAROĞLU KOMADADIR''

Öyle anlaşılıyor ki, Kılıçdaroğlu komadadır. Tek ayakta 40 yalan söyleyen, devamlı karamsarlık aşılayan CHP Genel Başkanı'nın kendi içerisinde yanlışlara düştüğü görülmektedir. Bu zat bilmiyor olabilir. Biz Türkiye'yiz. Böyle gelse bile böyle gidemez. Kılıçdaroğlu'ndan da hiç bir şey olamaz. CHP meclis grubu adına cumhurbaşkanlığı seçimleri için yetki alman neyi değiştirecek. Muhalefet olmak, her şeye karşı olmak değildir. Muhalefet olmak devleti ayağa düşürmek için çırpınmak değildir.

''KENTSEL DÖNÜŞÜME KARŞI ÇIKAN KILIÇDAROĞLU DEĞİL MİYDİ?''

Kentsel dönüşüme karşı çıkan bu Kılıçdaroğlu değil miydi? İmar affı ile ilgili bu CHP değil miydi. Depremi bile Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine bağlayan CHP değil miydi. CHP'nin gündemi deprem değildir. Bunların bağları körelmiştir. Görülüyor ki Cunmhurbaşkanı adayının kim olacağı 1 numaralı gündem maddesidir. Bu arada 6'lı masa müdavimi bazı parti başkanları şimdiden kolktuk dağılımını yapmıştır. Milletimiz neyle meşguldür bunlar neyle oyalanmaktadır.

''ALTILI MASA ENKAZIN ALTINDAN KALKAMAZ''

Bir masa etrafında uzlakmaktan aciz olanların Türkiye'yi hedeflerine götürmesi mümkün değildir. Önümüzde ayağa kaldırılması gereken 11 il vardır. 6'lı masa enkazın altından kalkamaz, yıkımı kaldıramaz. Tek bir adım bile atamaz. Huzurlarınızda Cumhur İttifakı'nın kararlılığını bir kez daha vurgulamak istiyorum. Bir kez daha ilan ediyorum ki Türkiye Cumhuriyeti tektir, milli ve üniter bir devlettir. Türk vatanı ebedi yuvamızdır. Türkçemiz bizi bir arada tutan resmi dilimizdir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!