banner2

Altılı masanın gizli ortağı HDP adayını açıkladı: Koşulsuz destek verecekler

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde ABD'ye 'icazet' ziyaretinde bulunmuştu. Gazeteci İsmail Saymaz, ABD yolunda karşılaştığı HDP'li Ahmet Türk'ün kendisine Kılıçdaroğlu'nun adaylığına sıcak baktıklarını söylediğini açıkladı.

Gündem 22.10.2022, 19:49 22.10.2022, 20:01
Abone ol
Altılı masanın gizli ortağı HDP adayını açıkladı: Koşulsuz destek verecekler

6'lı masanın gizli ortağı HDP'nin ise masada belirlenecek adaylara farklı yaklaşımları kamuoyunda sık sık tartışılıyor. Bu kapsamda Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına HDP kanadından sıcak bakıldığı bilinse de kendi tabanında rahatsızlıklara neden oluyor. Halk TV'de yayınlanan Perdenin Önü Arkası programında konu masaya yatırıldı.

Saymaz CHP tarafından fonlanan Halk TV'de yaptığı açıklamada, "Amerika'ya gittiğimiz gün Ahmet Türk'le karşılaştık. Cumhurbaşkanı adayı sohbeti açıldı. Bizim tercihimiz Kılıçdaroğlu'ndan yana dedi." ifadelerini kullandı.

"ABD GEZİSİNDE AHMET TÜRK İLE KARŞILAŞTIK"

Söz alan gazeteci İsmail Saymaz, iktidarda 'Kılıçdaroğlu kazanamaz' yanılgısı olduğunu dile getirerek HDP’ye hiç oy vermemiş seçmenlerin Kılıçdaroğlu’na oy verebileceğini söyledi.

Sahadan bu yönde bilgiler edindiğini söyleyen Saymaz, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun tartışmalı ABD gezisi sırasında havaalanında HDP'li Ahmet Türk ile karşılaşmalarını anlattı.

"BİZİM TERCİHİMİZ KILIÇDAROĞLU’NDAN YANA DEDİ"

Saymaz, Türk ile Kılıçdaroğlu'nun adaylığı konusunda kısa bir sohbet gerçekleştirdiklerini aktararak, "ABD’ye gittiğimiz gün havalimanında Ahmet Türk ile karşılaştık. Bizim tercihimiz Kılıçdaroğlu’ndan yana dedi. Tereddütsüz dedi bunu. O olursa ona oy vermeyi düşünüyoruz dedi." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!