banner2

27 Mart hava durumu: Mart kapıdan baktıracak! MGM'den 84 milyona son uyarı! Kar ve fırtına geliyor

2023 yaşından itibaren yağışların beklenen düzeyde olmaması kuraklık riskini her zamankinden daha fazla artırdı. Öte yandan barajların doluluk oranının günden güne düşmesi su krizi ihtimalini de beraberinde getirdi. Ancak Meteoroloji'nin son açıklaması yüreklere su serpti. Yapılan açıklamaya göre kar yağışı ve fırtına kapıda.

Gündem 27.03.2023, 12:45
Abone ol
27 Mart hava durumu: Mart kapıdan baktıracak! MGM'den 84 milyona son uyarı! Kar ve fırtına geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, son açıklamasında 24 ilde kar yağışının beklendiğini açıkladı. Bu açıklama kuraklık riski ile karşı karşıya kalan Türkiye'de yüreklere su serperken barajların doluluk oranı yeni yağışlarla normal seviyelere yükselebilir.

MGM tarafından yayımlanan son rapora göre; Ülke geneli parçalı ve çok bulutlu havanın etkisi altına giriyor. Diğer yandan Marmara, Kıyı Ege, Doğu Akdeniz ile Antalya ve Isparta çevreleri, Doğu Karadeniz ve Ordu çevreleri ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğu kesimlerinin genellikle yağmur ve sağanak yağışlı olacak.

KARLA KARIŞIK YAĞMUR

Doğu Karadeniz’in yüksekleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunun yükseklerinin karla karışık yağmurlu geçecek. Yağışların Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda yerel kuvvetli olması bekleniyor.

BU İLLER KAR YAĞIŞININ ETKİSİ ALTINA GİRECEK

Meteoroloji, kar yağışı beklenen illeri şu şekilde sıraladı:

Kastamonu, Bolu, Eskişehir, Afyonkarahisar, Konya, Niğde, Aksaray, Nevşehir, Kırşehir, Kırıkkale, Yozgat, Tokat, Çorum, Ankara, Çankırı, Kütahya.

Hafta ortasında ise şu iller kar ve yağmurun etkisi altına girecek:

Karabük, Amasya, Tokat, Sivas, Kayseri, Uşak, Bilecik, Karaman.

SICAKLIKLAR HİSSEDİLİR DERECEDE DÜŞECEK

Hava sıcaklığının bugün yurt genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi beklenirken. hafta başından itibaren ise 10 derece kadar düşeceği tahmin ediliyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!