banner2

Tofaş Şahin ile Kuzey Kutbu'na gitti! Harcadığı yakıt parası dudak uçuklattı

İstanbul'da Şevket Sahtiyan isimli vatandaş, Tofaş-Şahin tutkusunu bir üst seviyeye taşıdı. Aracıyla 20 Avrupa şehrini geçerek Kuzey Kutbu'na giden Sahtiyan, 14 bin kilometre yol yaptı.

Genel 14.01.2022, 10:22 14.01.2022, 10:31
Abone ol
Tofaş Şahin ile Kuzey Kutbu'na gitti! Harcadığı yakıt parası dudak uçuklattı

Tofaş Şahin tutkusu sınır tanımıyor. Doğan görünümlü Tofaş Şahin ile yolculuk yapan Türk gencin hikayesini duyanlar kulaklarına inanamadı. İstanbul’dan yola çıkan Şevket Sahtiyan 20 Avrupa şehri gezerek Kuzey Kutbu’na ulaştı. Nordkapp giden genç çılgın sürücü yolculuğa başladığı İstanbul’a 21 gün sonra geri döndü.

'KUZEYE DOĞRU DÜMDÜZ YARDIR'

14 bin kilometre yaparak 13-14 gününü fiziksel olarak yolda geçiren Şevket Sahtiyan, “beyaz gelin” dediği Tofaş ile kimsenin yapmaya cesaret edemediği bir şeyi yaptı. Eski arabalara meraklı olan ve ilk arabası olan Şahin’i 10 yıl önce 18 yaşında iken kavuştuğunu belirten Sahtiyan, İtalya’ya kasım ayında ticari fuarı gittiğini söyledi. Sahtiyan, kardeşine “gidelim mi beyaz gelinle?” diyerek Almanya'ya doğru yola çıktıklarını söylerken Zürih'teyken dağları karda çıkınca “Tofaş ile buraya kadar gelmişiz. Buradan yukarıya doğru kuzeye dümdüz yardır.” diyerek Norveç'e gitmeye karar verdiğini açıkladı.

35 BİN TL’LİK BENZİN YAKTI

Yolculuk boyunca 35 bin litrelik benzin yaktığını söyleyen Sahtiyan, arabanın çok benzin yaktığından dem vurdu. İskandinav ülkelerini geçtiği sırada arabanın adeta buz kütlesine dönüştüğünü belirten Sahtiyan, çamurluğunun içi kar buz oldu olduğunu ve o sesin rahatsız ettiğini söyledi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!