banner2

Ters kapan paniği! 70 aracın lastiği patladı

İstanbul Sultangazi'de bir süredir işlevsiz olan kapanlar yenilendi. Kapanların çalışmamasına alışkın olan sürücüler mağdur oldu. 70 aracın tekerlekleri kapanda patladı.

Genel 24.08.2021, 17:17 24.08.2021, 17:43
Abone ol

İstanbul Sultangazi'de bir süredir işlevsiz olan kapanlar yenilendi. Ancak durumdan habersiz olan sürücüler mağdur oldu. Uyarı levhalarını dikkate almayan onlarca sürücünün lastiği patladı.

LEVHAYI DİKKATE ALMADILAR, LASTİKLERİ PATLADI

Kapan tartışmasının yaşandığı yer Sultangazi 50.Yıl Mahallesi. Tek yön olarak düzenlenen cadde ve sokaklara hatalı girenler trafik yoğunluğuna neden olunca şikayetler arttı. Bazı cadde ve sokaklara kapanlar yerleştirildi. Ancak kapanlar zamanla hasar görerek kullanılmaz hale geldi. 

Uzun zaman sonra yenilenen kapanlar,birkaç gün önce yeniden aktif hale getirildi. Ancak sürücüler  'Dikkat kapan var' levhasını dikkate almayınca çok sayıda aracın lastiği patladı. Bölge esnafı 4 gün içinde 70'e yakın aracın lastiğinin patladığını söyledi. 

"60-70'E YAKIN ARACIN LASTİĞİ PATLADI"


Çevre esnafı Hasan Akgün, "4 gün önce buraya kapan yaptılar. Şu gördüğünüz levhayı biz kendimiz koyduk. Bu sabah bile 4-5 aracın lastiği patladı burada.  60-70'e yakın araç teker patlattı" dedi. Esnaf Kenan Çiçek ise, "Buraya 1,5 sene önce kapan kuruldu. Bir hafta kaldı. Bir hafta sonra kapan kullanılmaz hale geldi. Buranın kapalı olduğunu bilen sürücüler, kapalı sanıp bilmeden kapana giriyor. Bu kapan az ileriye yapılsa sorun olmayacak. Şu ana kadar az 70 tane araç kapana girdi. Her akşam evde 'güm güm' diye lastik sesleri duyuyoruz. Ben tam sokağın köşesinde oturuyorum ve sürekli lastik sesi geliyor" diye konuştu.

"KAPANI SON ANDA FARK ETTİM"

Uyarı levhasını görmeyenler için esnaf devreye girdi. Bir kağıda 'dikkat kapan var' yazısı yazılarak asıldı.  Ancak sürücülerin uyarılar karşısında dikkatsizliği sürüyor, araçlarının lastiklerini patlatmaya devam ediyor.
Sürücü Suat Uyanık "Normalde kapalıydı kapan, şimdi açmışlar kimin ne yaptığı belli değil. Kapanı son anda fark ettim, yoksa 4 lastiğim birden patlayacaktı." şeklinde konuştu

KAPAN TELAŞI KAMERADA

Kurulan kapanı görmeyen ve araçların lastiğini patlatan ve çaresizlik içinde aracından inen sürücüler güvenlik kamerasına yansıdı. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!