Son dakika! PKK'ya ait 81 mağara ve sığınak ele geçirildi

Son dakika gelişmesine göre; Milli Savunma Bakanlığı'ndan, Pençe Kilit Operasyonu'nda şu ana kadar terör örgütüne ait 369 el yapımı patlayıcının imha edildiği, terör örgütüne ait 81 mağara ve sığınağın ele geçirildiği bildirildi.

Genel 29.04.2022, 10:32 29.04.2022, 11:04
Abone ol

Irak’ın kuzeyinden meydana gelen terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğini sağlamak maksadıyla başlatılan Pençe Kilit Operasyonu planlandığı şekilde devam ediyor.

Operasyonun birinci safhasını başarıyla tamamlayan ve belirlenen hedeflere ulaşan komandolar ve Özel Kuvvetler unsurları, teröristler tarafından kullanılan mağara, sığınak, barınak ve sözde karargahlara tek tek giriyor.

369 EL YAPIMI PATLAYICI VE 81 MAĞARA ELE GEÇİRİLDİ

Bölgede arama tarama faaliyetlerini de sürdüren Mehmetçik, terör örgütüne ait çok sayıda silah ve malzeme bulundu. Operasyonun başladığı 17 Nisan’dan bugüne kadar 369 el yapımı patlayıcı imha edilirken terör örgütüne ait 81 mağara ve sığınak ele geçirildi.

20 BİNDEN FAZLA MÜHİMMAT BULUNDU

Makineli tüfeğin de yer aldığı 94 ağır silahı ele geçiren Mehmetçik, aralarında roketatar, bombaatar, havan ve ağır silahlara ait 20 binden fazla mühimmat buldu. Teröristlere ait mağaralarda çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirilirken mağaralardan jeneratör, televizyon dahil çok sayıda malzeme de çıktı.

57 TERÖRİST ETKİSİ HALE GETİRİLDİ

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından başlatılan Pençe Kilit Operasyonu’nda bugüne kadar 57 terörist etkisiz hale getirildi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!