Son dakika: İstanbul için kuvvetli yağış uyarısı

Son dakika haberleri... Meteoroloji, İstanbul'da bugün öğle saatlerinden sonra Anadolu Yakası ağırlıklı olmak üzere kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğini açıkladı.

Genel 07.04.2022, 13:34 07.04.2022, 15:27
Abone ol
Son dakika: İstanbul için kuvvetli yağış uyarısı

Son dakika! Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul'a kuvvetli yağış uyarısı yaptı. Kuvvetli yağışın özellikle Anadolu Yakası'nı etkilemesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan uyarıda, "Bugün öğle saatlerinden sonra Anadolu Yakası ağırlıklı olmak üzere İstanbul'da yerel olarak kuvvetli (15-30 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar, yerel küçük çaplı dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" denildi.

ANKARA VALİLİĞİ'NDEN SAĞANAK UYARISI

Ankara Valiliği'nce kentte akşam saatlerinden itibaren sağanak beklendiği, sel ve su baskını gibi olası olumsuzluklara karşı tedbirli olunması gerektiği belirtildi.  Valiliğin Twitter'daki hesabından yapılan açıklamada, "Son meteorolojik değerlendirmelere göre; Ankara'da bugün akşam saatlerinden itibaren yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış, yağış anında kuvvetli rüzgar, yerel küçük çaplı dolu yağışı beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" denildi. 
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!