banner2

Koç Holding'e o karar sonrası tepki yağıyor!

Koç Holding'in kararı sosyal medyada olay oldu. Çalışanlarına koronavirüs testini zorunlu tutması tepkiyle karşılandı. Holding bünyesinde bulunan şirketlerin, işçilerden 2 günde 1 test istediği, test yaptırmayanların iş yerine alınmayacağı ve haklarında disiplin soruşturması başlatılacağı söylenirken, sosyal medyada da TT olan konu sonrası, birçok kullanıcı Koç Holding'e ateş püskürüyor.

Genel 25.11.2021, 12:22 25.11.2021, 13:38
Abone ol
Koç Holding'e o karar sonrası tepki yağıyor!

Koç Holding, koronavirüsle mücadele kapsamında çalışanlarına yönelik tepki çeken bir uygulamaya imza attı. 

2 GÜNDE 1 TEST

Koç Holding  aldığı kararla aşı olandan da olmayandan da 2 günde 1 test istiyor. Tüm çalışanlara zorunlu kılınan bu uygulama kapsamında, test yaptırmayanların işe alınmayacağı ya da disiplin soruşturması açılacağı söyleniyor.

ÇALIŞANLARA BİLGİLENDİRME

Koç Holding'e bağlı olan ve seyahat acentesi olarak hizmet veren Setur'un çalışanlarına gönderdiği bilgilendirme bir vatandaş tarafından sosyal medyada paylaşıldı. "PCR beyanı ibraz etmeyi reddeden, aşılarını tamamlamamış çalışma arkadaşlarımız için Ekim ayında beklediğimiz süreçleri uygulamaya devam edeceğiz." diye başlayan bilgilendirme mesajında şu ifadeler yer aldı:

"Tüm bu bilgiler doğrultusunda 29 Kasım Pazartesi tarihinden itibaren; 2 doz Covid-19 aşısını tamamlamayan ve iş yerinde çalışmakta olan çalışma arkadaşlarımızın mesaisine başlamadan 48 saat içerisinde (2 günde 1) PCR testini yaptırarak, test sonuç belgesini iş yeri hemşiremizle s.....@setur.comt.tr adresinden paylaşmaları gerekmektedir. PCR testi gerekliliğinin yerine getirilmemesi ve sonuçların ibraz edilmemesi durumunda çalışanlar iş yerlerine alınmayacak, işe gelinmeyengünler mazeretsiz devamsızlık olarak sayılacak ve disiplin süreci başlatılacaktır.
Aşısını tamamlamayan çalışma arkadaşlarımızın çalışma alanına girebilmeleri için PCR testini yaptırarak iş yerine gelmeden önce test sonuç belgesini iş yeri hemşiremizle s.....@setur.comt.tr adresinden paylaşmaları gerekmektedir. Böylece çalışma alanına girebilmeleri için giriş kartları idari işler tarafından aktive edilecektir.Ayrıca 2 doz Sinovac aşısından 3 ay sonra 3. doz aşı yapılmaz ise kişiler HES sisteminde aşısız görünmektedir. 3. doz aşıyı Sinovac veya Biontech olabilirsiniz işyeri hekimlerimizin görüşü koruyuculuğu nedeniyle 3. doz aşının Biontech olması yönündedir. Aksi halde aşısız görünen kişilerden de PCR talep edilecektir. "

 TEPKİ YAĞIYOR

Test yaptırmayanları işiyle tehdit eden Koç Holding'in bu uygulaması tepkilere neden oldu. Sosyal medyada binlerce tweet atan vatandaşlar, şirkete ateş püskürdü. "KoçHoldingHaddiniBil" etiketi kısa sürede TT oldu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!