banner2

Kavurucu sıcaklara 3 gün ara! Kuvvetli yağış bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün tahminlerine göre; Marmara ve Karadeniz Bölgesi'nin doğusunda yerel düzeyde sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Genel 22.07.2021, 09:50 22.07.2021, 11:15
Abone ol
Kavurucu sıcaklara 3 gün ara! Kuvvetli yağış bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün tahminlerine göre  bugünden itibaren Marmara Bölgesi ve Karadeniz Bölgesi’nde yağışla beraber sıcaklık düşüşü bekleniyor. İstanbul’da 35 dereceye yaklaşan sıcaklıklar 28 dereceye kadar inecek.

Düzce, Zonguldak, Bartın ve Rize çevreleri ile Trabzon'un doğu, Artvin'in kıyı kesimlerinde yarın yerel olarak kuvvetli yağış tahmin ediliyor.

Marmara'nın doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi Osmaniye çevreleri, Adana'nın kuzey ve doğu kesimleri, Kahramanmaraş'ın batısı, Hatay'ın kıyı kesimleri ile Orta ve Doğu Akdeniz'in Toroslar kesiminde yerel düzeyde sağanak ve gök gürültülü sağanak öngörülüyor.Diğer yerlerde havanın az bulutlu ve açık olacağı tahmin ediliyor.

YAĞIŞLAR KUVVETLİ OLACAK

Yağışların Düzce, Zonguldak, Bartın ve Rize çevreleri ile Trabzon'un doğu, Artvin'in kıyı kesimlerinde yerel bakımdan kuvvetli olması bekleniyor. Orta Karadeniz ve Ege'de fırtınamsı rüzgar öngörülüyor.

İSTANBUL'DA SAĞANAK BEKLENİYOR

Marmara Bölgesi'nde, parçalı yer yer çok bulutlu, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa ve Bilecik çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!