Hayatı zindana döndü! Tam 14 aydır karantinada

İstanbul'da yaşayan Muzaffer Kayasan 2020 yılının kasım ayında Kovid-19'a yakalandı. 14 ay boyunca tam 78 kez testi pozitif çıkan Kayasan'ın tek isteği ise karantinadan çıkabilmek.

Genel 04.02.2022, 16:48
Hayatı zindana döndü! Tam 14 aydır karantinada

İstanbul'un Sarıyer ilçesinde yaşayan 56 yaşındaki lösemi hastası Muzaffer Kayasan 2020 yılının kasım ayında Kovid-19'a yakalandı. 

Hastanede tedavi gören Kayasan, taburcu olmasına rağmen testi 14 aydır negatif çıkmadı. 

78 KEZ TEST OLDU

14 ay boyunca 78 kez test yaptıran Kayasan, her seferinde, "COVID-19 pozitif" sonucunu gördü. 

Karantinadan bir türlü çıkamayan ve evde tek başına yaşamak zorunda kalan Kayasan yetkililerden yardım talep etti. 

LÖSEMİ HASTALIĞINA YAKALANDI

Muzaffer Kayasan yaşadıklarını böyle anlattı: 

"Üç yıl önce başarılı bir kemik iliği transferi oldum. Fakat daha sonra COVID-19'a yakalandım. 2020 tarihi itibariyle de COVID-19'la yaşıyorum. Bu 14 aylık süre içerisinde 76'ya yakın test oldum. 77-78'i buldu. Bunların hepsi aralıksız olarak pozitif çıktı. Bilim adamlarımıza, doktorlarımıza sorduğumuz zaman lösemi olduğum için bağışıklık sistemimin düşük olduğunu söyleyip ona göre verdikleri ilaçlarla 14 aydır beni yaşatıyorlar."

'KALINTILAR HALA VÜCUDUNUZDA'

Doktorların Kovid-19 kalıntılarının hala vücudunda olduğunu söyleyerek eve gönderdiğini söyleyen Kayasan, "Hastanedekiler için de zor bir süreç, bizim için de. 14 aydır karantinadayım. Şu ana kadar eşim kaldı yanımda bir 10 gün ama negatif çıktı. İki sefer test oldu hastanede negatif çıktı. Oğlum kaldı yanımda, o da negatif çıktı. Acaba taşıyıcı konumuna mı düştüm dedim ama evde de kimseye bulaşmadı. Ben kimseye bir şey bulaştırmıyorum ama sıkıntı bende. Dışarıdan kedi geçse bana bir şey bulaştırabiliyor. Bilim adamlarının dediği şu; COVID-19 kalıntıları hala vücudunuzda. Semptomları yok ama COVID-19 olarak görünüyorsunuz."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!