banner2

Gelir artışına göre memur maaşı! Zamlı maaşlar Temmuz’da yatıyor: Memur maaşlarına ne kadar zam yapılacak?

Memur zamlarına ne kadar zam yapılacağı merak konusu oldu. Haziran ayının gelmesiyle beraber araştırmalar hız kazandı. yeni bir formülün geliştirildiği ve en düşük memur maaşının 22.000 TL olacağı tahmin ediliyor. Peki, Temmuz ayında net memur ne kadar olacak?

Genel 09.06.2023, 17:14 09.06.2023, 18:00
Abone ol
Gelir artışına göre memur maaşı! Zamlı maaşlar Temmuz’da yatıyor: Memur maaşlarına ne kadar zam yapılacak?

Geçtiğimiz haftalarda Cumhurbaşkanı Erdoğan en düşük memur maaşının 22 Bin TL olacağını açıklamıştı. Bu gelişmenin ardında yüzde 80 zam bekleyen memurlar zamların ne zaman yapılacağını ve net rakama ilişkin detaylar araştırmaya başladı.

KADEMELİ ZAM YAPILACAK

Yeni düzenlemeye göre, en düşük memur maaşı kapsamında yer almayan memurların maaşlarında da kademeli bir zam uygulaması yapılacak. Bu düzenleme, temmuz ayı memur maaşlarında geçerli olacak ve refah payı da içerecek şekilde hayata geçirilecek. Buna göre, net maaşı 15.000 TL ile 20.000 TL arasında olan memurlara yüzde 35 oranında zam yapılacak. Daha yüksek maaş alan memurlara ise yüzde 30 oranında zam yapılacak. Bu şekilde, maaşları bu aralıklarda olan memurların gelirlerinde artış sağlanacak.

REAFAH PAYI EKLENECEK

Bu düzenleme ile birlikte refah payı memurlar için enflasyon farkını telafi edebilecek nitelikte olacak. Böylece, enflasyonun neden olduğu zam kayıpları da bu refah payı ile giderilebilecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!