banner2

FETÖ'nün mali destekçisi 'Boydak Holding' hakkında Yargıtay'dan karar!

Yargıtay 3. Ceza Dairesi FETÖ'nün finans destekçisi “Boydak Holding” hakkında karar verdi. Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na (TMSF) devredilen, Boydak Holding A.Ş.’nin de aralarında bulunduğu 35 şirkete ait olan hisselerin müsaderesine ilişkin incelemesini tamamladı.

Genel 25.01.2023, 01:41
Abone ol
FETÖ'nün mali destekçisi 'Boydak Holding' hakkında Yargıtay'dan karar!

Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Kaysei 2. Ağır Ceza Mahkemesinin 12 Temmuz 2018'deki hükmüne ilişkin temyiz incelemesini tamamladı.İncelemenin ardından,Fetullahçı FETÖ üyeliği ve yöneticiliği suçlamasıyla Boydak Holding üst yöneticisi Memduh Boydak'ın da aralarında bulunduğu 8 sanık hakkındaki mahkumiyet kararları ile sanıkların şirket hisselerinin müsadere edilmesi kararlarını onadı.

BOYDAK YÖNETİCİLERİNİN CEZALARI ONANDI 

Kararla, eski Boydak Holding üst yöneticisi Memduh Boydak'a "silahlı terör örgütü yöneticiliği" suçundan verilen 18 yıl, holdingin eski yöneticileri Mustafa, Bekir, Erol ve İlyas Boydak ile Murat Bozdağ'a "silahlı terör örgütü üyeliği" suçundan verilen 7 yıl 6'şar ay, holdingin eski yönetim kurulu başkanı Hacı Boydak'a aynı suçtan verilen 11 yıl 10 ay 15 gün, eski holding yöneticisi Şükrü Boydak'a da yine aynı suçtan verilen 10 yıl hapis cezaları onandı.

YARGILAMA SÜRECİ USÜLE UYGUN BULUNDU

Sanıklar hakkındaki yargılama sürecindeki usuli işlemlerin kanuna uygun olarak yapıldığı, hükme esas alınan delillerin hukuka uygun olarak elde edildiği ve sanıkların eylemlerinin doğru olarak nitelendirildiği belirtildi.Yargıtay 3. Ceza Dairesi, iyi niyetli üçüncü kişilerin hakları saklı kalmak kaydıyla, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na (TMSF) devredilen 35 şirkete ilişkin sanıklara ait olan hisselerin müsaderesine karar verilmesi kararını da onadı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!