banner2

FETÖ'cü Adil Öksüz'ün yakın çalıştığı Recep Vardi itirafçı oldu

FETÖ’nün Hava Kuvvetleri mahrem yapılanmasında faaliyetler yürüten Recep Vardi, Türkiye'den kaçmaya çalışırken Edirne’de yakayı ele verdi. 15 Temmuz hain darbe girişimini yöneten isimler Adil Öksüz ve Kemal Batmaz'ın yakın çalıştığı Vardi itirafçı oldu. Vardi'nin 4 yıldır gaybubet evlerinde saklandığı öğrenildi.

Genel 08.11.2021, 15:10 08.11.2021, 15:14
Abone ol
FETÖ'cü Adil Öksüz'ün yakın çalıştığı Recep Vardi itirafçı oldu

Terör örgütü FETÖ'nün kilit isimlerinden ve 15 Temmuz hain darbe girişminin baş aktörü Adil Öksüz'e olan yakınlığıyla bilinen Recep Vardi yurt dışına kaçmaya çalışırken yakalandı.

4 YIL GİZLENMİŞ

FETÖ’nün Hava Kuvvetleri mahrem yapılanmasında molla olduğu bilinen Recep Vardi, yakalandıktan sonra itirafçı oldu. Yeni Şafak'ın haberine göre Vardi, Yozgat Bozok Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde yardımcı doçent olarak görev yaparken, 1 Eylül 2016 tarihinde yayınlanan 672 Sayılı KHK ile ihraç edilmiş, hakkında yürütülen soruşturmada ise örgüt içinde “manevi büyük” olarak nitelendirilen “molla”lardan olduğu belirlenmişti.

Vardi, hakkında çıkartılan gözaltı kararının ardından, 4 yıl boyunca örgütün gaybubet evlerinde saklandı. Oldukça sık aralıklarla ev değiştiren Vardi'nin 21 Ekim’de Edirne'den yurt dışına kaçmaya çalışırken yakalandığı ve Ankara Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce (TEM) oluşturulan özel ekip tarafından şüpheliyi Ankara’ya getirilerek sorguya alındığı belirtildi.

ÖRGÜTTEKİ MOLLALARI ELEBAŞI GÜLEN EĞİTTİ

İtirafçı olmak isteyen ve terör örgütü FETÖ hakkında bildiklerini anlatan Recep Vardi, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. TEM polisi tarafından yapılan çalışmalarda Vardi’nin, örgüt elebaşı Fetullah Gülen’in bizzat eğittiği örgütün sözde mollaları Ergün Çapan ve Hüseyin Yağmur’dan 8 yıl eğitim aldığı belirlendi. Vardi’nin, FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimini yöneten Adil Öksüz’le irtibatı çıktı.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!