banner2

Diyarbakır anneleri evlatlarından vazgeçmeyecek! 24 saat nöbet

Evlatları hain terör örgütü PKK tarafından kaçırılan Diyarbakır anneleri, dağa kaçırılan evlatları için sürdürdükleri evlat nöbetini 24 saat devam ettirecek.

Genel 23.08.2021, 11:10 23.08.2021, 11:39
Abone ol
Diyarbakır anneleri evlatlarından vazgeçmeyecek! 24 saat nöbet

Evlatlarını eli kanlı terör örgütü PKK'nın kaçırdığı Diyarbakır anneleri, kendilerinden koparılıp, dağa kaçırılan evlatları için HDP İl Başkanlığı binasının önünde sürdürdükleri evlat nöbetini 24 saat devam ettirecek.

Evlatlarını dağa kaçıran PKK'lı teröristlerden geri almak için nöbet tutan Diyarbakır anneleri, 3 Eylül 2019'dan bu tarafa sürdürdükleri evlat nöbetinde 720'nci gününe girdi.

Evlat nöbetlerinde 3. yıla giren anne ve babalar, bu eylemlerini 24 saat sürdürme kararı aldı ve gece de nöbet tutmaya başladı.

"BUNDAN SONRA GECE GÜNDÜZ NÖBETTEYİZ"

Diyarbakır'dan 6 yıl önce kandırılarak dağa kaçırılan oğlu Doğan için eylemde yer alan anne Sultan Güger, "İki yıldır eylemimizi sürdürüyoruz. Bundan sonra gece gündüz burada kalacağız. Çocuklarımız gelmeyene kadar da eylemi terk etmeyeceğiz" dedi.

Oğlu Fatih için eylem yapan baba Abdullah Demir de gece de nöbet tutamaya başladıklarını ve sonuna kadar devam edeceklerini ifade etti.

Demir, "Tüm Türkiye'ye sesleniyorum ve 3 Eylül'de herkesi buraya bekliyoruz. Allah rızası için gelin, çocuklarımızı, kızlarımızı, HDP'den ve PKK'dan kurtaralım. Çocuklarımızı almak için burada 24 saat nöbet tutacağız. Burayı terk etmiyoruz, çocuklarımızı bunlara kurban etmiyoruz" dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!