DOLAR
9.2620 0.92
EURO
10.7921 1.11
ALTIN
526.44 -0.64
BIST
1409.56 -0.16

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın unutamadığı pankart: Hala hatırımdadır

Adana'da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yıllar önce Adana'ya geldiğinde kendisi için açılan pankartı unutmadığını belirtirken ''Karşılamadaki pankartlardan biri hala hatırımdadır. Gerçekten de bir Adanalının bir başka faniye olan sevgisini bundan daha samimi anlatabilecek başka bir ifade yoktur.'' dedi.

Genel 09.10.2021, 16:08 09.10.2021, 16:36
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın unutamadığı pankart: Hala hatırımdadır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 5.Uluslararası Adana Lezzet Festivali'nde önemli açıklamalar yaptı. Erdoğan'ın açıklamalarından bazı satır başları şu şekilde;

'HALA HATIRAMDADIR'

Aslında festivalimizin sloganı olan coğrafya lezzettir ifadesi buradaki durumu ifade ediyor. Ülkemizde lezzet deyince akla ilk gelen yerlerden biri Adana'dır. AK Parti'yi kurduğumuz ancak siyasi yasaklı olduğumuz için henüz Meclis'te yer almadığımız bir dönemde Adana'ya gelmiştim. Karşılamadaki pankartlardan biri hala hatırımdadır: Seni kebaptan ve şalgamdan daha çok seviyoruz. Gerçekten de bir Adanalının bir başka faniye olan sevgisini bundan daha samimi anlatabilecek başka bir ifade yoktur.

'PEK ÇOK MARKAYA SAHİBİZ'

Dünyadan ve Türkiye'den pek çok kabiliyetli şefin katıldığı festivalimizin her geçen yıl geliştiğine şahit oluyoruz. Şehrin lezzetlerine aşinalığımızı hamdolsun hiç kaybetmedik. Bugün de Bakanımızla, sözcümüzle, milletvekillerimizle hep beraber işte buradayız. Artık Yemek dediğimiz olay ekonomik gücü ve Turizm potansiyeliyle karın doyurmanın çok önüne geçmiş bir sektörü ifade ediyor. Hamdolsun biz bu konuda Adana başta olmak üzere pek çok markaya sahibiz. Elbette Türkiye'nin 81 vilayetinin her birinin gastronomi zenginliği vardır.

'ADANA'YA NE KADAR TEŞEKKÜR ETSEK AZDIR'

Adana'nın meşhur sıcağı Adanalıların yüreğini de ısıtmıştır. Sanayisiyle, tarımıyla, limanıyla ve gastronomisiyle ülkemize değer katan Adana'ya ne kadar teşekkür etsek azdır. Bu şehrin kalkınması için üzerlerine düşeni yapması gerekir. Buraya gelmeden önce Ceyhan'da 2 milyar liralık kamu sektör yatırımı yaptık. Akşama doğru da Çukurova Üniversitesi'ndeki yatırımların toplu açılışını yapacağız. Sonra yeni müzemizde gençlerimizle bir araya geleceğiz. Müzenin diğer bölümleri de faaliyete girdiğinde Adana gerçekten 24 saat yaşayan bir kültür merkezine kavuşmuş olacak. Adana'nın tüm güzelliklerine sahip çıkıyor ve geliştirmek için elimizden geleni yapıyoruz. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Günün Anketi Tümü
İstanbul'da son zamanlarda artan trafik sorununun sebebi nedir?