Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistinli mevkidaşı Abbas ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile telefon görüşmesi yaptı. Görüşmede İsrail'in saldırılarına tepki gösteren Erdoğan, 'Türkiye her daim Filistin'in yanındadır' diye konuştu.

Genel 17.04.2022, 18:47 17.04.2022, 19:18
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistinli mevkidaşı Abbas ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile telefonda görüştüğünü duyurdu. 

Erdoğan, Kudüs'te yaşananlar sebebiyle Filistinlilerin Ramazan'ı buruk geçirdiğini ifade ederek, "İsrail'in saldırılarında vefat eden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralananlara şifa diledim. 

Görüşmemizde İsrail'in Mescid-i Aksa’da ibadet edenlere yönelik müdahalelerini şiddetle kınadığımı ve Mescid-i Aksa’nın statüsüne ve maneviyatına yönelik tahrik ve tehditlerin karşısında duracağımızı Sayın Abbas'a ifade ettim.

Türkiye her daim Filistin’in yanındadır. Yaşananlar Filistinli tüm grupların birlik ve uzlaşı yolunda çalışmasının zaruretini hatırlatmaktadır. Sayın Abbas’a hem itidal telkinleri hem de birlik bakımından sergileyeceği sağduyulu liderlik dolayısıyla şükranlarımı ilettim." ifadelerine yer verdi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!