banner2

Bayram tatili 9 gün olur mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı'nda açıklayacak

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında bugün toplanması bekleniyor. Ramazan Bayramı öncesi gerçekleşecek toplantıda bayram tatilinin 9 güne çıkarılıp çıkarılmayacağı da değerlendirilecek.

Genel 25.04.2022, 08:03 25.04.2022, 12:06
Abone ol
Bayram tatili 9 gün olur mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı'nda açıklayacak

Son dakika! Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün toplanacak. Kritik toplantıda Türkiye'nin iç ve dış gündemi ile ekonomiye dair önemli gelişmeler ele alınacak. Ramazan Bayramına kısa bir süre kalırken en çok merak edilen konulardan biri olan bayram tatilinin 9 güne çıkıp çıkmayacağı. Baymra tatiliyle ilgili kararının da toplantıda alınması bekleniyor. 

BAYRAM TATİLİ 9 GÜN OLACAK MI?

Ramazan Bayramının ilk günü 2 Mayıs Pazartesi, son günü ise 4 Mayıs Çarşamba gününe denk geliyor. Bayram tatilinin 9 gün olması için 5 Mayıs Perşembe ve 6 Mayıs Cuma günlerinin de resmi veya idari tatil edilmesi gerekiyor. İdari tatil ilan edilmesi halinde sadece memurlar 9 günlük izinden faydalanacak. 

PKK'YA YÖNELİK OPERASYONLARDA SON DURUM

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Irak'ın kuzeyinde gerçekleştirdiği operasyonla ilgili son durum da toplantıda değerlendirilecek. 

RUSYA-UKRAYNA SAVAŞI

Uzun süredir devam eden Rusya-Ukrayna savaşındaki son durum ve etkilerinin de toplantıda ele alınması bekleniyor. 

CUMHURBAŞKANI AÇIKLAMA YAPACAK

Toplantıda ekonomik gelişmeler de ele alınacak. KDV indirimi, enflasyonla mücadele ve fahiş fiyatlarla ilgili geleişmeler masya yatırılacak. Toplantının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşma yapması bekleniyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!