banner2

Avukat Dilara Yıldız cinayetinde şoke eden detaylar ortaya çıktı: Sayılı günlerin kaldı

Avukat Dilara Yıldız cinayetinde yeni detyalar şok etti. Yıldız'ın katili eski nişanlısına ağırlaştırılmış müebbet hapis istendi. İddianamede Dönmez'in genç avukatı "Gerekirse yanında kim varsa onları da alacağım, günlerin sayılı" mesajlarla tehdit ettiği ortaya çıktı.

Genel 13.06.2022, 10:17 13.06.2022, 10:28
Abone ol
Avukat Dilara Yıldız cinayetinde şoke eden detaylar ortaya çıktı: Sayılı günlerin kaldı

Türkiye'nin gündemine oturan Avukat Dilara Yıldız cinayetinde yeni detaylar ortaya çıktı. 10 Ocak günü Tuzla'daki bir restoranda eski nişanlısı avukat Dilara Yıldız'ı katleden Oktay Dönmez hakkında, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma tamamlandı.

KATİL İÇİN AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET VE 36 YIL 3 AY HAPSİ İSTENDİ

"Canavarca hisle tasarlayarak kasten öldürme", "silahla yağmaya teşebbüs", "konut dokunulmazlığını ihlal etme", "hürriyetinden yoksun kılma", "ruhsatsız silah bulundurma" ve "silahla tehdit" suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 36 yıl 3 aya kadar hapsi istenen Oktay Dönmez, önümüzdeki günlerde Anadolu 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hâkim karşısına çıkacak.

ACI ÇEKMESİNDEN ZEVK ALMAK İÇİN ÖLDÜRDÜ

Sabah gazetesinde yer verilen iddianamenin ayrıntılarında, genç avukatın zarar görmemek için büyük çaba sarf ettiğine dikkat çekildi.  Savcılık, "Sadece şüpheliden ayrılmak istedi. Şüpheli, kabullenmediği için çok büyük bir kin güttü ve takıntı haline getirdi. Acı çekmesinden zevk almak için öldürdü. Şüphelinin tehlikeliliği ve kötülüğü ortada. Öldürmesinin nedeni iddia edildiği gibi alacak-verecek meselesi değil, kendisinden ayrılmasını hazmedemedi. Hiçbir suçu ve günahı bulunmayan bir kadını tabancanın tüm mermilerini kafasına boşaltarak öldürdü" ifadelerini kullandı.

'GÜNLERİN SAYILDI' DEDİĞİ ORTAYA ÇIKTI

Oktay Dönmez'in genç avukata attığı mesajlara da ulaşıldı. "Gerekirse yanında kim varsa onları da alacağım, günlerin sayılı, mermiyi gözünden sokup beyninden çıkaracağım, celladım de bana" gibi birçok kez korkunç şekilde tehdit ettiği ortaya çıktı. Tabanca ve avucunda mermi dolu bir fotoğrafı da eski nişanlısına gönderdiği belirlendi.

'BENİ BIRAKMA'

Kahreden olay yaşanmadan önce genç kadının yan masada bulunan arkadaşına da kısık sesle, "10 gündür evimde kalıyormuş. Evde 10 el ateş etti, beni bırakma. Polislere söyle temkinli gelsinler. Üzerinde silah var, ağzında kurşun var" dediği de belirtildi.

'HAKKINIZI HELAL EDİN DEDİ VE KAPATTI'

Dilara Yıldız'ın kardeşinin de polisi arayıp "Ablam beni aradı, zor durumda. Eski nişanlısı mal varlığını alabilmek için ablamı rehin almış. Kafasına silah dayıyor olabilir. Rahat konuşamıyor, şifreli konuştu. 'Hakkınızı helal edin' dedi ve kapattı" dediği kaydedildi.

'CANAVARCA HİSLE ÖLDÜRMEYİ PLANLADI'

Dönmez'in telefonunda yapılan incelemede internetten, "Kişinin konumunu bulma, 7.65 mm suikast silahı mı, infaz videosu, kafaya silah dayama, anadolu adliyesi hakim listesi, anadolu adliyesi yemek katı" gibi aramalar yaptığı ortaya çıktı. Bu aramalar için savcılık, "Canavarca hisle öldürmeyi planladı" ifadesini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!