banner2

400 kovan arı benzin dökülerek yakıldı!

Bursa Yıldırım'da arıcılık yapan bir adamın ormanlık alanda bıraktığı 400 kovan arısının benzin dökerek yakıldığı belirlenirken, arıcı duruma şoke olurken suçluların bulunması için yetkililere çağrıda bulundu.

Genel 28.10.2022, 13:12
Abone ol
400 kovan arı benzin dökülerek yakıldı!

Bursa'nın Yıldırım ilçesinde 400 kovan arısını ormanlık alana getiren arıcı Ethem Demircioğlu, arılarının bakımlarını yaptığı sırada kovanlarının üzerine benzin dökülerek hepsinin yakıldığını söyledi.

SORUMLULARIN CEZALANDIRILMASINI İSTİYOR

Arıcı yıllardır emek vererek çoğalttığı kovanlarının hepsinin içindeki arılarıyla birlikte yakılmasına şoke oldu.

Maddi değeri 250 bin lira olan arıları yandığı için gücü kalmayan Demircioğlu yetkililerden yardım bekliyor.

Arılarının maddi değerinden çok, onların diri diri yakılmasına üzülen arıcı sorumlularının bulunup cezalandırılmasını istiyor.

'BENİM GEÇİM KAYNAĞIM BUYDU'

Uzun yıllardır taşımacı arıcılık yaptığını ifade eden Ethem Demircioğlu, şunları aktardı:

Yıldırım ilçesinde orman arazisine 400 kovan arımı Erzurum'dan getirerek koydum. Burada duran anılarım vicdansızlar tarafından yakılmış. Hiç bir şey kalmamış, hepsi yanmış. Benim geçim kaynağım buydu. 400 kovan arımı yakmışlar. Bu vicdansızlık nasıl yapılır? Ben şimdi ne yapacağım? Yetkililerden yardım bekliyorum. Suç duyurusunda bulundum. Ben kayıtlı arıcılık yapmaktayım. Kovanlarımın hepsi birliğe kayıtlı, bunu yapanların yakalanıp cezalandırılmasını istiyorum.

 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!