banner2

1 saniyede kül oldu kozalaklar bomba gibi patladı

Isparta'nın Sütçüler ilçesinde dün yangın dehşeti yaşandı. Alevler, kozalakların da etkisiyle ormanlık alanda hızla yayıldı. Dehşet anları kameralara böyle yansıdı.

Genel 03.08.2021, 10:10 03.08.2021, 10:25
Abone ol

Türkiye'nin dört bir yanından çıkan orman yangınlarının çoğu kontrol altına alınırken Isparta'dan gelen görüntü dehşete düşürdü.

Isparta'nın Sütçüler ilçesinde Yazılı Kanyon'da saat 11.30 sıralarında çıkan orman yangını devam ediyor. Ekipler yangını söndürmek için havadan ve karadan yoğun bir mücadele veriyor. Yangına 1 uçak, 2 helikopter ve çok sayıda kara unsuru ile müdahale ediliyor. Yangın Çandır köyünde bazı evlere zarar verirken, vatandaşlar yangının yayılmasını engellemek için büyük çaba gösteriyor.

YANGINI DAHA DA GENİŞLETTİ

Çam ağaçlarından oluşan ormanlık alanda kozalaklar büyük tehlike saçıyor. Yanan kozalaklar farklı bölgelere fırlayarak yangını daha da genişletiyor. Sütçüler ilçesinde bir vatandaş kozalakların yangını nasıl büyüttüğünü görüntüledi.

''HER YER BİR DAKİKADA KÜL OLDU''

Görüntülerde vatandaşların panik anları ve yangına müdahaleleri de görülüyor. Olayı görüntüleyen vatandaş, “Kozalak attı. Her yer bir saniyede yandı. Olaylar bu. Her yer bir dakikada kül oldu” dedi.
Ekiplerin yangına müdahaleleri sürüyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!