banner2

Yeni bakandan ilk müjde geldi! 15 Haziran'da hesaplarda olacak: İhtiyaç sahibi ailelere çocuk başına 3038 TL destek ödemesi!

Anne babalara yeni aile bakanından ilk Müjde geldi. Yeni Bakan Mahinur Özdemir Göktaş, ihtiyaç sahibi ailelere çocuk başına 3038 TL devlet desteği verileceğini duyurdu. Yardım ödemesi 15 Haziran’da hesaplara yatacak.

Ekonomi 05.06.2023, 13:52 05.06.2023, 14:05
Abone ol
Yeni bakandan ilk müjde geldi! 15 Haziran'da hesaplarda olacak: İhtiyaç sahibi ailelere çocuk başına 3038 TL destek ödemesi!

Çocuk sahibi ailelere günlük müjdesi geldi. Anne babalara devletten aylık destek verilecek. Üstelik de bu yardım ödemesi çocuk başına yapılacak. Yeni Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, ihtiyaç sahibi ve çocuğu okula giden aileler için yeni destek paketlerini açıkladı. Göktaş açıklamasında çocuğu olan ailelere yönelik yardımların devam edeceğini duyururken Aylık 3038 TL destek ödemesinin süreceğini bildirdi. 15 Haziran’da başvuru yapan ailelere çocuk başına 3038 TL yardım parası yatacak. SED yardımı başvuru şartları ve detaylar haberimizde.

ÇOCUK SAHİBİ AİLELERE DESTEK ÖDEMESİ 

Yeni atanan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, düşük gelirli ailelere yönelik yardım ödemeleri konusunda önemli bir duyuru yaptı. Göktaş'ın açıklamalarına göre, çocuk sahibi olan ailelere ortalama olarak 3.038 TL destek sağlanacak. Bu yardımın Sosyal ve Ekonomik Destek Programı kapsamında en fazla iki çocuklu ailelere yönelik olacağı belirtildi. Konuya ilişkin merak edilen diğer detaylar ise haberimizde.

3.038 TL ÖDEME YAPILACAK 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, vatandaşların ekonomik zorluklarla karşı karşıya kalmaması adına çalışmalarını sürdürüyor. Özellikle dar gelirli ailelerin ekonomik kriz ve sıkıntılarla boğuştuğu bu dönemde, Bakanlık, sosyal yardım ödemeleri (SED) kapsamında bu önemli düzenlemeyi hayata geçiriyor. Bu yardımların hedefi, çocukların eğitimlerini maddi sıkıntı çekmeden tamamlaması ve aynı zamanda ailelerin sosyal ihtiyaçlarını karşılamak.Bakanlık, Haziran ayından itibaren bu destek ödemelerine başlamıştır. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, geçim sıkıntısı çeken ailelere 3.038 TL mali destek sağlanacağı vurgulandı.

HAZİRAN AYI DESTEK ÖDEMELERİ TARRİHLERİ AÇIKLANDI

Haziran ayından itibaren başlatılan bu destek ödemeleri, Bakanlık tarafından düzenli olarak yapılacak. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın son açıklamalarına göre, geçim sıkıntısı çeken ailelere her ay 3.038 TL mali destek sağlanacak.Asgari ücret artışları ve enflasyonun yüksek seviyelerine rağmen, Bakanlık, dar gelirli ailelere yönelik desteklerini sürdürmektedir. Bu mali destekler, ailelere ve özellikle çocuklara yönelik olacak şekilde düzenli olarak sağlanacaktır.

İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE DESTEKLER SÜRECEK

Bu yeni mali destek düzenlemesi, ekonomik zorluklarla karşı karşıya kalan dar gelirli vatandaşların yükünü hafifletmek için tasarlanmıştır. Bakanlık, sosyal yardım ve destek programları aracılığıyla dar gelirli ailelere sürekli olarak yardımcı olma taahhüdünde bulunmaktadır.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!