Yaklaşık 8 milyonu ilgilendiriyor! Müjdeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan verecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yarın Ordu'da Altınordu Cumhuriyet Meydanı'nda vatandaşlarla buluşacak ve fındık fiyatını açıklayacak.

Ekonomi 29.07.2022, 08:27 29.07.2022, 19:13
Abone ol
Yaklaşık 8 milyonu ilgilendiriyor! Müjdeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan verecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3.5 yıl aranın ardından yarın Ordu’ya gidecek. Altınordu ilçesinde bulunan Cumhuriyet Meydanı’nda fındık fiyatını açıklayacak olan Erdoğan, 223 kurum ve kuruluş tarafından yapılan hizmetlerin toplu açılış törenini de gerçekleştirecek. 

FINDIK FİYATINI ERDOĞAN AÇIKLAYACAK

Trabzon'da fındık hasat tarihi belli oldu. Hasadın bu yıl havaların soğuk gitmesi ve yağmur yağışından dolayı, geçen yıla göre 10-15 gün gecikmeyle yapılacağı ifade edildi. Fındık fiyatlarının Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 30 Temmuz günü Ordu'da açıklanması bekleniyor.

''DALAVERECİLERE BIRAKMADAN BU AÇIKLAMAYI YAPACAĞIZ''

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hafta içi TRT özel yayınında konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı; ''Şimdi bu hafta sonu mesela ben Ordu'ya gidiyorum. Ordu'da da orada şimdi herkesin beklentisi 'Acaba fındık fiyatları ne olacak'. Açıklayacağız tabii, işimiz o. Zaten yani çayın olduğu yerde onu açıklıyoruz, buğdayın olduğu yerde buğdayı açıklıyoruz. Şimdi fındığın olduğu bölgeler Trabzon, Ordu, Samsun, Sakarya, Düzce, vesaire onların da artık şu anda mevsimi geldi. Yani alavere dalaverecilere falan işi bırakmadan biz bu açıklamayı yapacağız. Bu açıklamayı yaparken ben Bay Kemal'in ağzına bakıp bir de ortağı hanımefendinin ağzına bakıp da biz rakam açıklayamayız, bizim sırtımızda küfe var. Dolayısıyla bu küfenin gereği neyse biz bu açıklamayı yaparız; ama bu açıklamayı yaparken de bütün fındık müstahsilini asla enflasyona filan biz ezdirmeyiz.''

YAKLAŞIK 8 MİLYONU İLGİLENDİRİYOR

AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin ''Cumhurbaşkanımız öncelikle burada toplu açılış törenine katılacak. Sonrasında partililerimiz ile buluşacak ve akabinde de bölgemizi ilgilendiren ve yaklaşık 8 milyon insanı ilgilendiren fındığın fiyatı açıklanacaktır. Cumhurbaşkanımız, bütün Karadeniz Bölgesi’ne fındık fiyatını buradan duyuracak'' ifadelerini kullandı.

FINDIK FİYATLARI GEÇTİĞİMİZ YIL NE KADARDI?

Geçtiğimiz yıl Cumhurbaşkanı tarafından yapılan açıklamaya göre ''Fındık alım fiyatımız yüzde 50 sağlam iç esasına göre, Giresun kalite fındık için kilogram başına 27 lira, Levant kalite fındık için ise kilogram başına 26,5 liradır. Yüksek randımanlı fındığa en az 1 lira fazla ödeme yapılacaktır. Çiftçilerimize alan bazlı mazot ve gübre desteğini de kilogramda 2 lira olarak veriyoruz. TMO'nun fındık alım fiyatı nihai olarak fındık fiyatları kilogramda 29,5 lira ile 30 lira arasında gerçekleşiyor” ifadeleri kullanılmıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!