banner2

Uzman ekonomist tarih vererek gram altın için uyardı: Rekor gelecek! Bunu yapan parasını katlıyor

Altın uzmanı olarak bilinen ve yaptığı yorumlar geniş bir yatırımcı kitlesi tarafından takip edilen Hatice Kolçak altın fiyatlarına ilişkin bir analiz yaptı. Kolçak hem iyi haberi hem de kötü haberi aynı anda verdi. İşte çok konuşulacak o analiz...

Ekonomi 09.03.2023, 12:02 09.03.2023, 12:11
Abone ol
Uzman ekonomist tarih vererek gram altın için uyardı: Rekor gelecek! Bunu yapan parasını katlıyor

Altın uzmanı olarak yaptığı yorumlar takip edilen Hatice Kolçak çok konuşulacak açıklamalarda bulundu. Piyasalarda altının gelecek fiyat hareketlerine değinen Kolçak, yatırım için doğru zamanı iletmeyi ihmal etmedi. 

ÇİN'DEN BÜYÜK BİR DESTEK ALDI

İşte Hatice Kolçak'ın yatırımcılara yönelik o açıklaması...

“Altın tarafında ons altın 1853 dolar şu anda. Ne demiştik? 1845-50 dolar üstü kalması önemli. Altının da nefes alacağı bir durum. Bu hafta içerisinde de bir volatilite görmek mümkün. Neler olabilir? Altın geçen hafta dibi gördü. Yani 1804 doların altına inmedi. Orada dolardan büyük destek aldı. Çin’den büyük bir destek aldı. Geçen hafta tüm Amerika borsalarına rağmen, haftasonuna doğru giderken bir alım gelmişti ama altın daha fazla yükselmiş oldu. 

BU FİYAT ÜZERİNDE KALICI OLMALI

Altını dolayısıyla Çin’de besliyor. 1850’lerin altına düşürse 1830’ları takip edeceğiz. 1804 doların altına inecek gibi de durmuyor altın. Peki güzel yukarı hamleler yaparsa. 1850-55 doların üstü kalıcı bizim için önemli. Nefes alacağı yer burası. Aşağı inişler alım fırsatı, yukarı çıkışlarda da isteyen satış fırsatı olarak görebilir” 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!