banner2

TOKİ müjdeleri ardı ardına geliyor! Yeni proje 81 ilde uygulanacak

Vatandaşlardan yoğun ilgi gören TOKİ ucuz sosyal konut projesinin ardından orta gelir grubu için yeni bir konut kampanyası başlıyor. Emlak Konut aracılığı ile orta gelir grubu için hazırlanan kampanyanın detayları için bugün toplantı yapıldı.

Ekonomi 29.09.2022, 18:29
Abone ol
TOKİ müjdeleri ardı ardına geliyor! Yeni proje 81 ilde uygulanacak

TOKİ'nin sosyal konut projesi için başvurular devam ederken yeni bir konut hamlesi geldi. 

Dar gelirli vatandaşların yoğun rağbet gösterdiği projenin ardından orta ve üst gelir grubu için yeni konut kampanyası için çalışmalar başlatıldı.

Kampanya ile sıfır konutta fiyat indirimi ve banka kredileri ile düşük faiz-uzun vade seçeneklerinin sunulması bekleniyor.

BÜTÜN İLLERDE OLACAK 

Emlak Konut öncülüğünde üç önemli sektör derneğinin katılımıyla yapılacak kampanya için bugün bir toplantı yapıldı. Toplantıya katılan Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) Başkanı Altan Elmas, kampanya ile ilgili detayları NTV'ye anlattı.

Kampanyanın inşaatı başlamış konutlar için geçerli olacağını belirten Elmas, "Sadece 3-5 şehirde değil, bütün illerde uygulanacak, tüm Türkiye'den üreticiler bunun içerisinde yer alacak" dedi.

EKİM'DE DUYURULACAK 

Elmas, kampanyaya ilişkin duyurunun Ekim'in ikinci yarısında yapılacağını dile getirerek, "Bizim ümidimiz dar gelirliler dışarısında kalan grubun da konuta erişim sorununun çözülmesi. Bugünkü toplantıdan da öyle bir sonuç çıktı." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!