Tatile gidecek öğrencileri ilgilendiriyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! 'Ülkemizi gezebilmeniz için...'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası kritik açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Okulların tatil olmasıyla birlikte gençlerimizin yaz aylarını verimli şekilde değerlendirmelerine katkı sunacağımıza inandığım iki projeyi başlatıyoruz. '' diyerek gençlere müjdeyi duyurdu. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yurtlarda ücretsiz konaklama imkanına dair yaptığı açıklama...

Ekonomi 28.06.2022, 10:40
Tatile gidecek öğrencileri ilgilendiriyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! 'Ülkemizi gezebilmeniz için...'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz gün Kabine Toplantısı'nın ardından kritik açıklamalarda bulundu. Erdoğan, okulların tatil olmasıyla birlikte gençlerin yaz aylarını verimli şekilde değerlendirmelerine katkı sağlayacağına inandığı iki uygulamayı başlattıklarının müjdesini verdi.

SPOR OKULLARI 5-18 YAŞ ARASI ÇOCUKLAR İÇİN AÇIK OLACAK

İlk olarak Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı spor okullarının 81 ilin tamamında 5-18 yaş arasındaki çocuklara hizmet verecek şekilde açık olacağını ifade eden Erdoğan, "Yüzmeden tenise, eskrimden güreşe, jimnastikten judoya kadar sporun her branşında faaliyet gösteren bu okullarımızdan geçtiğimiz yıl 2 milyon 745 bin evladımız istifade etmişti. Bu yıl spor okullarımızda 4 milyon 100 bin evladımızı sporla buluşturmak için hazırlıklarımızı tamamladık. Tüm çocuklarımızı ve gençlerimizi spor okullarımıza davet ediyoruz." dedi.

YURTLAR 15 TEMMUZ-1 EYLÜL ARASINDA 18-25 YAŞ ARASI GENÇLERE ÜCRETSİZ

Gençlere bir diğer müjdelerinin de yaz aylarında gönüllerince seyahat edebilmelerine imkan sağlayacak bir kolaylıkla ilgili olduğunu vurgulayan Erdoğan, "Yine 81 ilimizin tamamında belirlenen yurtlarımız 15 Temmuz-1 Eylül tarihleri arasında 18-25 yaş arası evlatlarımızın ücretsiz konaklamalarına açık olacaktır. Rezervasyonla bu yurtlardaki konaklama imkanlarından faydalanacak gençlerimizin, ülkemizi rahatça gezmelerine, tanımalarına, yeni arkadaşlıklar kurmalarına imkan sağlayarak, kişisel ve sosyal gelişimlerine destek olmalarını hedefliyoruz." diye konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!