banner2

Son dakika: Dolar kuru 10 TL'ye sabitlendi!

Yükselen dolar kuru, her kalemde vatandaşı etkilemeye devam ediyor. Dolar ile euronun 18 TL seviyelerini aştığı şu günlerde gram altın fiyatları da dalgalı bir seyir izlerken, teknoloji sektörü de artan dolar ve euro kurundan nasibini aldı.

Ekonomi 04.11.2022, 12:30
Abone ol
Son dakika: Dolar kuru 10 TL'ye sabitlendi!

Dünyada en fazla oyuncuya sahip olan Steam platformunda oyunculara kötü haber duyuruldu. Geçtiğimiz günlerde eş zamanlı kullanısı sayısında 30 milyon kişiyi aşarak yeni bir rekora imza atan Steam'in yeni kararı Türkiye'de yaşayan oyuncuların kütüphanelerine yeni oyun eklemesini zorlaştıracak. 

DAHA ÖNCE 1,8 TL OLAN KUR 10 TL'YE ÇIKARILDI 

2005 yılından beri 60 dolar seviyelerinde oyunları satışa çıkaran Steam, Türkiye'deki oyuncular için doları 1,8 TL'ye sahipleyerek yurt dışındaki oyunculara göre daha avantajlı fiyatlar sunuyordu. 

OYUNLAR BİR ANDA ZAMLANDI 

Steam oyuncuları düşünerek aldığı bu karardan vazgeçerek dolar kurunu 10 TL'ye sabitlediğini açıkladı. Steam'in aldığı bu karar sonrası platform üzerindeki çoğu oyunu fiyatı bir anda fırlarken oyuncular sosyal medya hesapları üzerinden Steam'e tepki gösterdi.

18,50 TL OLAN OYUN 105 TL OLDU 

Yaşanan ani fiyat değişikliklerine en büyük örnek Valve tarafından geliştirilen Left 4 Dead 2 oyunu oldu. Dün 18.50 TL'den satılan oyun, şu an Steam üzerinden 105 TL'ye satılıyor. 

ALGORİTMA OTOMATİK OLARAK FİYAT BELİRLİYOR 

Diğer yandan Steam'de oyun yapımcıları yeni algoritma ile otomatik fiyatlandırma atasa da dolar kurunun 10 TL'ye çıkması sebebiyle 10 dolardan girilen bir oyun bile artık 100 TL'den satışa çıkıyor. Daha önce bu 18 TL idi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!