banner2

Son dakika: Asgari ücretliye rekor zam geliyor! Bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye İhracatçılar Meclisi 29. Olağan Genel Kurulu ve İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni'nde konuştu. Milyonlarca asgari ücretli ve emeklinin beklediği Temmuz ayı zammı için müjdeyi de burada verdi.

Ekonomi 13.06.2022, 17:33
Abone ol
Son dakika: Asgari ücretliye rekor zam geliyor! Bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Cumhurbaşkanı Erduğan bugün katıldığı  Türkiye İhracatçılar Meclisi 29. Olağan Genel Kurulu ve İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni'nde milyonlarca asgari ücretlinin beklediği temmuz ayı zammı için müjde niteliğinde haberler verdi.

'MİLLETİMİZİN HER KESİMİNİ RAHATLATACAĞIZ'

Milyonlarca asgari ücretli ve emeklinin beklediği Temmuz ayı zammı için de yeşil ışık yakan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Temmuz ayında enflasyon farkları ile milletimizin her kesimini rahatlatacağız." dedi.

MİLYONLARA MÜJDE

İşte Erdoğan'ın konuya ilişkin o sözleri:

''Hedeflerimizden de programımızdan da çalışmalarımızdan da kararlılığımızdan da en küçük bir geri adım atmak olmayacaktır. Rasyonel gerçeklerle izah edilemeyecek fiyat artışlarına karşı hukuki ve idari tedbirler geliştiriyoruz. Hem ümitlerimizin hem de hedeflerime ulaşma ihtimallerimizin en güçlü olduğu dönemdeyiz. Yaşadığımız acılar elde edeceğimiz sonuçlara fazlasıyla değecektir. İş insanları ve milletimizin kafasını karıştırmak için karamsarlık pompalayanların derdi ülkemiz değildir. Dünyanın dört bir yanında yaşanan sıkıntıları görmezden gelip ülkemizi batıyor bitiyor yaygarasıyla değerlendirmek isteyenleri 3 gruba ayırabiliriz. Bunların endişesi reel ekonomiyle büyüyen Türkiye'den eskisi kadar kazanç sağlayamayacak olanlardır. İlk gruptakilerin yönlendirmesiyle hareket eden akademisyen, gazeteci görünümlü tetikçiler bulunuyor. Tetikçiler çok da adam yerine koymuyoruz. Üçüncü grupta ise hükümetimize, ittifakımıza besledikleri husumetten dolayı her şeye körü körüne saldıranlar bulunuyor. İlk iki grubun en çok istismar ettiği de bu kesimdir. Temmuz ayında enflasyon farkları ile milletimizin her kesimini rahatlatacağız.''

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!