banner2

Son dakika: AK Parti'den EYT müjdesi! Açıklandı

EYT ile ilgili çeşitli formüller son günlerde gündeme sık sık geliyor. EYT konusu hakkında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, açıklamalar yapıyor. İnsanlar emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili son durumu merak ediyorlar ve internette bilgilerini tazeliyorlar. Peki EYT'de bugün son durum nedir?

Ekonomi 04.09.2022, 16:05 04.09.2022, 16:10
Abone ol
Son dakika: AK Parti'den EYT müjdesi! Açıklandı

Yeni Akit'in yaptığı habere göre, EYT son durumu araştırılan konular merak konusu oldu. EYT formülleri gündemde sıkça konuşuluyor. Emeklilikte yaşa takılanlar ise şartların neler olacağı ve kimleri etkileyeceği ile ilgili detaylar bekleniyor Peki EYT çıkacak mı, şartlar neler 2022? İşte AK Parti'den EYT açıklaması son dakika açıklaması...

EYT İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati şunları paylaştı: "Kılıçdaroğlu, bizim panikle yaptığımız hiçbir işimiz yok, sadece sizin rol kapma girişimlerinizi deşifre ediyoruz. 27 Temmuz’dan bu yana Adalet Bakanlığı'mız ile birlikte dar gelirli vatandaşlarımıza dönük devam eden çalışmalarımız kamuoyunun zaten malumudur. Sizin de çok iyi bildiğiniz üzere EYT ve öğretmenlerimiz konusunda da ilgili bakanlıklarımızla koordineli çalışmalarımız uzun süredir devam ediyor. Anlaşılan bizi yakından takip ediyorsunuz. Bizi izlemeye devam edin."

Şahin konuşmasında şu ifadeleri kullandı:"Milyonlarca insanın beklediği EYT’de artık sona doğru yaklaşılıyor. Dün Kabine sonrasında Çalışma Bakanı Vedat Bilgin’in açıklaması dikkat çekti. Bunlardan birincisi EYT ile ilgili. Masada tek formül olduğunu söyledi Bakan Bilgin.TEK FORMÜL HANGİSİ?Kulislerde konuşulan şu; erkeklerde 9 bin gün, kadınlarda 7 bin 200 gün yani 25 yıl ve 20 yılı tamamlayanlar 8 Eylül 1999 öncesi işe girmişse emekli edilecekler.Bu kapsamda Türkiye’de 1 milyon kişinin olduğu belirtiliyor ve her yıl 450 bin kişi emekli oluyor. 2023 yılında düzenlemenin hayata geçmesiyle beraber o yıl Türkiye'de 1.5 milyon kişi emekli olacak.Kuvvetle muhtemelen Bakanın masada olduğunu belirttiği formül buymuş gibi görülüyor. Tabi başka formüller de gündeme gelebilir. Çalışmaya son şekli verildikten sonra Cumhurbaşkanlığı onayına sunulacak ve oradan çıkacak nihai metin TBMM gündemine getirilecek.

BAKAN NEBATİ'DEN AÇIKLAMA

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, A Haber'e EYT çalışması ile ilgili son gelişmeleri aktardı. Bakan Bilgin, "Hollanda, Almanya modellerinden bahsediliyor bu doğru değil. Şu an masamızda sadece bir tane EYT formülü var" dedi. Bakan Bilgin ayrıca "Daha çalışmamız sürüyor, birçok aşamadan geçecek" ifadelerini kullandı. Bakan Bilgin belli bir yaş sınırı mı olacak sorusuna ise "bakalım" yanıtını verdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!