banner2

Renault'tan araba alacaklara müjde! Hem ucuz hem de sıfır olacak

Dünyanın dev otomobil üreticisi Renault, hali hazırda İspanya ve Fransa'da uygulanmakta olan fabrika çıkışlı ikinci el araç dönemini Türkiye'de de başlatacak. Sistem 2023'te Türkiye'ye gelecek.

Ekonomi 28.10.2022, 12:18 28.10.2022, 12:22
Abone ol
Renault'tan araba alacaklara müjde! Hem ucuz hem de sıfır olacak

Dünya devi Renault, fabrika çıkışlı ikinci el araç müjdesinin detaylarını açıkladı. Bu açıklamayla birlikte İspanya ve Fransa'da uygulanan sistemin Türkiye'ye geleceği tarih de belli oldu. Bundan böyle vatandaşlar, sıfır ayarında ikinci el araçları doğrudan üreticiden uygun fiyata alabilecek. 

Söz konusu sistemin ikinci el piyasasında fiyatları normalleştirileceği düşünülüyor.

"10 YAŞA KADAR UZATACAĞIZ"

Renault Group Türkiye CEO’su Hakan Doğu konuyla ilgili açıklamalarında, "İşlemler Bursa’daki Renault fabrikasında yapılacak. Başlangıçta 6 yaşına kadar araçlar yenilecek sonrasında bunu 10 yaşa kadar uzatacağız. Motor dahil her şey yenilenebilecek. 2 yıl da garanti sunulacak" ifadelerini kullandı.

"YENİ BİR OYUN KURACAĞIZ"

"Değerlendirme aşamasındayız" diyen Renault Group CEO’su Hakan Doğu, 2023 yılında faaliyetlerin başlayacağını söyledi. Konu hakkında detayları da belirten Doğu, "Artık son aşamadayız. Teknolojik olarak yatırımlarımızın kararını verdik. Türkiye’de ikinci elin kaderini değiştireceğiz. Yeni bir oyun kuracağız. Muhtemelen diğer üreticiler bizi taklit edecek. Çünkü, otomobile doğru ulaşma yöntemi bu olacak. 10 yıl boyunca aracı sürekli yenileyip garantiler vererek, halkın güvenerek kullanacağı uygun fiyatlı araçlar yapacağız" söyleminde bulundu.

2 YIL GARANTİ SUNULACAK

Uluslararası Paris Otomobil Fuarı’nda MAİS A.Ş. Genel Müdürü Dr. Berk Çağdaş ve Renault Group Türkiye CEO’su Doğu, fabrika çıkışlı ikinci el hizmetiyle ilgili , "Yenileme merkezi Bursa’daki Oyak Renault fabrikasının içerisinde olacak. Başlangıçta 6 yaşına kadar araçlar yenilecek sonrasında bunu 10 yaşa kadar uzatmayı planlıyoruz. Motor da dâhil her şey yenilenebilecek. 2 yıl da garanti sunulacak" açıklamalarında bulundular.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!