banner2

Ramazan öncesinde ailelere nakit gıda desteği! Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı resmen duyurdu! İşte başvuru şartı

Bakan Derya Yanık, Ramazan ayı öncesinde ihtiyaç sahibi ailelerin temel gıda gereksinimlerini karşılayabilmesi için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına (SYDV) yaklaşık 224 milyon TL ek kaynak aktarımı yaptıklarını açıkladı.

Ekonomi 30.03.2022, 11:32 30.03.2022, 11:56
Abone ol
Ramazan öncesinde ailelere nakit gıda desteği! Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı resmen duyurdu! İşte başvuru şartı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Türkiye Cumhuriyeti'nin yardımlaşmanın, birlik ve beraberliğin arttığı Ramazan ayında, ihtiyaç sahibi hanelerin yanında olacaklarını vurguladı. Yanık, aktarılan kaynağın etkin ve hızlı şekilde sahiplerine ulaştırılacağını kaydetti.

Ülke genelindeki tüm SYDV'ler aracılığıyla ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen hanelerin gıda ihtiyaçlarının karşılanması için Ramazan ayında ayni ve nakdi olarak destek verdiklerini belirten Bakan Yanık, "Dini bayramlarımız öncesinde ihtiyaç sahibi hanelerin temel gıda gereksinimlerini karşılayabilmeleri için yardımda bulunuyoruz. Bu doğrultuda SYDV'lere yaklaşık 224 milyon TL ek kaynak aktardık" ifadesini kullandı.

SOSYAL YARDIMDAN KİMLER FAYDALANABİLİR?

İhtiyaç sahibi hanelere sunulan sosyal yardımların nesnel, şeffaf ve hesap verilebilir biçimde gerçekleştiğini söyleyen Bakan Yanık, şöyle konuştu:

"Sosyal yardımlarımızdan kimlerin yararlanacağı, hangi şartlar gerekli tüm bunlar kanunen belirli. Yardımlarımızı sunarken, hiçbir ayrım gözetmiyoruz. Sosyal güvenceli birinin bulunmadığı haneler ile sosyal güvenceli olmakla birlikte, hane içindeki kişi başına düşen gelir, asgari ücret net tutarının 1/3'ünden az olan haneler sosyal yardımlarımızdan faydalanabiliyor."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!